Zo slovenských kúpeľov by sa mal každý pacient vrátiť zdravý


Slovenské kúpele sú zamerané najmä na liečebné pobyty. Určené sú pre pacientov s rôznymi druhmi ťažkostí, od kožných ochorení, ochorenia dýchacích ciest, doliečenie poúrazových stavov. Základ slovenských kúpeľov tvorí liečivá minerálna a termálna voda. V závislosti od oblasti, kde liečivá voda vyviera sa od seba líši obsahom minerálnych látok. Tie majú rôzne účinky na ľudský organizmus a preto sú každé kúpele zamerané na liečbu špecifických ťažkostí. Okrem vody sa v rámci terapie využívajú aj ďalšie prírodné zdroje, ako napríklad liečivé bahno, klimatické podmienky, či čisté vysokohorské prostredie, ktoré je ideálne na liečbu dýchacích ciest a celkovú regeneráciu.

terapie

Využitie termálnej vody

Práve voda je prírodné bohatstvo, ktorým sa môže naša krajina pýšiť. Najväčšie zásoby kvalitnej vody sú v podzemných prameňoch. A tak liečivú minerálnu vodu nevyužívajú len slovenské kúpele. Aj termálne kúpaliská sú napojené na termálne pramene. Plávanie v liečivej vode si tak môže užívať každý návštevník termálnych kúpalísk najmä v letnom období. Unikátnym geotermálnym prameňom, ktorého voda sa dá porovnať s vodou Mŕtveho mora má kúpalisko Podhájska. Je to slaná, silne mineralizovaná voda s typickým zápachom a kúpanie v nej je vhodné pre ľudí, ktorí majú problémy s pohybovým aparátom a srdcovo-cievnym systémom. Liečivá voda má blahodárny vplyv aj na vnútorné užívanie, či inhalovanie. Pitné a inhalačné kúry sú súčasťou liečby s slovenských kúpeľoch. Kvalitnú minerálnu vodu, ktorá má pozitívny efekt pri žalúdočných ťažkostiach si môžete zakúpiť v bežne dostupných sieťach.

wellness

Návštevníci slovenských kúpeľov

Slovenské kúpele môžete navštíviť aj keď nie ste pacient, ktorému bola liečba predpísaná lekárom. Obľúbené wellness a rekondičné pobyty ponúka väčšina slovenských kúpeľov. Zamerané sú na relaxačné procedúry, akými sú masáže, perličkové kúpele, saunovanie. Luxusné ponuky zahŕňajú aj beauty procedúry v podobe lymfodrenážnych masáži, pedikúry, manikúry a aplikovanie exkluzívnych masiek na tvár, alebo telo. Naše slovenské kúpele radi navštevujú nielen domáci návštevníci, ale aj turisti z blízkych okolitých krajín. Doprajte oddych a relax v kúpeľoch sebe a svojej rodine v podobe darčeka. Darčekové poukážky ponúkajú ubytovacie možnosti aj s ďalšími službami, alebo len ponuku procedúr.
Zaujímavý portál o slovenskom bohatstve, ktoré sa nachádza vo vode nájdete na https://nasavoda.sk.