Spôsoby, ako opraviť škrabance na podlahách z tvrdého dreva

S deťmi, domácimi miláčikmi a dospelými ľuďmi bežiacimi po celom dome vo všetkých hodinách dňa sú škrabance na podlahách nevyhnutné. Našťastie existujú spôsoby, ako opraviť tie nevzhľadné škrabance. Pozrite sa na tieto jednoduché triky!
Upevnenie škrabancov na podlahách z tvrdého dreva nemusí byť fuškou.
1. Rastlinný olej
Otrite rastlinný olej na škrabance a nechajte ho pôsobiť cez noc. Ráno, len utrite čistou handrou a škrabance sú fuč.

dřevo

2. Zafarbenie škrabancov
Kúpte si zafarbovač alebo fixku v odtieni v blízkosti farby vašej podlahy a jednoducho prefarbite tieto hnusné škrabance.
3. Čaj
Čaj môže pomôcť vytvoriť fľak na škrabanci, ktorý potom pomôže splynúť so zvyškom vašej drevenej podlahy.
4. Vlašské orechy
Otrite orech cez škrabance. To platí aj pre drevený nábytok. Po tejto úprave neuvidíte už žiadne škrabance a budete spokojní.

5. Piesok a farba
Pre hlbšie škrabance jemne nasypte piesok a utrite vlhkou handričkou. Naneste farbu na plochu podľa pôvodnej podlahovej farby. Nanášajte to jemne a použite handričku, aby ste ju mohli aplikovať na povrch. Opakujte, kým bod nezodpovedá zvyšku podlahy.
6. Majonéza
Rozotrite malé množstvo majonézy po oblasti a nechajte pôsobiť niekoľko hodín, potom utrite podlahu až kým to všetko nezmizne. Z výsledku budete prekvapení.
7. Žehlička
Pre hlboké zárezy použite na plochu vlhkú handričku alebo papierovú utierku. Na handričku použite žehličku a prechádzajte také 3-5 minúty. Za okamih sa škrabance stratia a vy budete mať prekrásnu podlahu.

podlaha

8. Pekanové orechy
Ak vám došli vlašské orechy, použite pekanové orechy na škrabance.
Majte na pamäti, že niekedy sa naozaj musíte rozlúčiť s vašou podlahou a súhlasiť s tým, že nie sú v stave, ktorý sa dá upravovať. Poškodenie termitmi a vodou je ťažké opraviť a je potrebné ich vymeniť. Zvážte seriózneho dodávateľa podlahových krytín pre nové podlahy z tvrdého dreva, drevené podlahy, podlahové krytiny a dokonca aj laminát!