Ako získať stratené sebavedomie?

Sebavedomie je niečo, čo si budujeme celý život. Raz môže byť vyššie, raz nižšie. U niektorých ľudí sa vôbec nehýbe a celý život zostávajú nadmerne sebavedomí alebo podpriemerne ustráchaní a nesebavedomí. Nie je to niečo, čo už má svoj stav nastálo, ale môže sa vyvíjať a vy si ho môžete celý život budovať. Ako na to ?

motivace

1.       ÚSMEV
Nevadí, že nemáte náladu. Vyskúšajte sa usmievať. Už len z núteného úsmevu sa vám vyplavia endorfíny a vaša radosť z dnešného dňa bude naozajstná. Len preto, že sa usmievate. Na zamračenie potrebujete oveľa viac svalov ako na úsmev. Využívajte preto úsmev na to, aby vám rozžiaril celý váš deň. Vaša myseľ bude svieža a vy sa nebudete až tak trápiť tým čo si o vás myslia ostatní, ale naopak vaše sebavedomie porastie s vaším úsmevom.

2.       VYFARBITE SA
Treba si urobiť radosť. Nielen úsmevom, ale aj novým oblečením. Nové oblečenie a takisto zmena účesu môže vašim sebavedomím poriadne otriasť. Neváhajte a skúste to. Nemusíte nakupovať hneď za sto eur, aj v second handoch sa dajú nájsť použiteľné kúsky, ktoré vás navyše nebudú stáť veľa peňazí.

3.       KURZ
Keď už vám predchádzajúce tipy nepomohli a vám sa točí hlava z neprestávajúceho návalu klesajúceho sebavedomia, tak sa treba prihlásiť na kurz zvyšovania sebavedomia. Nie je to nič za čo by ste sa museli hanbiť. Oveľa lepšie je si ho zvyšovať ako potreba si ho znižovať. Pretože takí ľudia si to väčšinou ani neuvedomujú a všetkým nám dookola robia vrásky na čelách. A nielen to.

radost

A keď už ani toto nepomôže, hlavne to nevzdávajte. Vždy sa vám môže zvýšiť sebavedomie tým, že sa niekam posuniete alebo sa stanete pre niekoho tak dôležitým, že bez vás nebude môcť existovať. Napríklad vás povýšia a vy budete v celom blahu z toho a vaše sebavedomie bude každým dňom len a len rásť. Preto neváhajte realizovať si svoje sny, bez výhrady druhých ľudí a vaše sebavedomie určite nezostane na nízkej úrovni. Pretože, čo môže byť viac ako to, že budete žiť svoj sen.