Spoločnosť Apple najme inžinierov z britskej spoločnosti Dialog

Spoločnosť Apple dlho používala produkty Dialogu na monitorovanie a kontrolu spotreby energie v telefónoch iPhone a iPad.
Táto dohoda predstavuje jedno z najväčších preberaní spoločnosti Apple v počte zamestnancov.

počítač

„Dialog má hlboké odborné znalosti v oblasti vývoja čipov a sme nadšení, že táto talentovaná skupina inžinierov, ktorí dlho podporovali naše produkty, teraz pracujú priamo pre Apple,“ povedal šéf výrobcu mobilných technológií Johny Srouji.
Zainteresovaný personál je založený na:

  • Swindon
  • Livorno, Taliansko
  • Nabern, Nemecko
  • Neuaubing, Nemecko

Kalifornská spoločnosť už navrhuje svoje vlastné centrálne procesorové jednotky (CPU) a minulý rok oznámila, že ukončí partnerstvo s inou britskou spoločnosťou Imagination Technologies a vytvorí taktiež svoje vlastné grafické procesory (GPU).
V novembri sa objavili povesti, že Apple tiež plánoval postupné ukončenie používania komponentov Dialogu, čo spôsobilo, že akcie dodávateľa by sa znížili o 20%.

Tieto obavy sa však zdajú byť nadhodnotené, keďže spoločnosť Apple tiež oznámila, že predplatila Dialog ďalších 300 miliónov dolárov na zabezpečenie produktov z nej v priebehu nasledujúcich troch rokov.
Jeden expert poznamenal, že Apple mal povesť, že má záujem byť pod kontrolou.
„V tomto odvetví je tento druh pohybu známy ako vertikálne integrovaný,“ povedal Ian Cutress, senior editor na spravodajskej stránke AnandTech.
„Je to niečo, čo už platí pre spoločnosť Samsung a jej smartphony – napríklad tiež vytvára vlastné displeje.

monitory

„Výhody pre spoločnosť Apple s plnou kontrolou na úrovni komponentov by mali byť nižšie režijné náklady, a teda znížené náklady.
„Ale nevýhoda by mohla byť, že ak sa niečo pokazí, je to menej záložné.“
Dialog uviedol, že očakáva, že dohoda bude ukončená v prvých šiestich mesiacoch roku 2019.

Generálny riaditeľ firmy povedal BBC, že dúfa, že jeho vzťah s Appleom bude pokračovať aj po roku 2021, ale že dohoda dáva čas Dialogu, aby sa stal menej závislou na americkom tech gigante.
„Preto by sme mali zmeniť akýmkoľvek iným spôsobom by boli bolestivé,“ povedal Dr Jalal Bagherli.