Automechanik je ako ďalší člen rodiny

Každý  kto vlastí auto, by si mal čím skôr nájsť dobrého, šikovného, zodpovedného a ochotného automechanika. Navyše ak ste majiteľom staršieho vozidla, tak ako ja, ho budete určite potrebovať omnoho častejšie, ako tí, ktorí sa vyvážajú na fungl novom aute. mne hľadanie „toho pravého“ zabralo takmer dva roky, ale musím povedať, že sa oplatilo čakať.

oprava
 
Aby ste našli toho pravého, musíte vyskúšať aj nepravých
 
Už od prvej chvíle som vedel, že automechanika budem potrebovať. Moje auto ma totiž dokázalo neraz poriadne prekvapiť, a to v zlom slova zmysle. Najprv som začal chodiť k automechanikovi, ktorého mi poradil môj veľmi dobrý kamarát. Bol to jeho dobrý kamarát, takže som si myslel, že bude všetko OK. Čo si myslíte, bolo? Nie ani náhodou nebolo. Za opravu stieračov zobral štyridsať eur s tým, že som nové, som si kúpil sám. Celá oprava ma teda vyšla na nejakých šesťdesiat eur. nebol som veľmi zbehlý v týchto cenách, tak som sa zašiel opýtať do iného servisu, kde ani len netušili kto som. Za túto opravu, by chceli päť eur plus stierače.
Asi o dva mesiace od tejto opravy, sa mi pokazili dva zámky naraz. Auto som tento krát odniesol do iného servisu, úplne neznámeho. Pätnásť aur a robota hotová za asi pol hodiny sa mi páčila, takže som si povedal, že najbližšie sa tam vrátim. No to už nebolo tak super. Po tom, ako automechanik zistil čo môjmu autu je, mi povedal že oprava aj so súčiastkami bude stáť okolo stovky. Keď som si ale prišiel po auto chcel o dvesto eur viac.

autoservis
 
Dobrý automechanik- člen rodiny
 
No a s podobnými skúsenosťami, by som mohol pokračovať ešte veľmi dlho. Nakoniec som sa úplnou náhodou zoznámil s jedným chalanom, ktorý len medzi rečou spomenul, že opravuje autá. Chodím k nemu dodnes a sem tam spolu zájdeme aj na pivo. Takto som pochopil, že dobrý automechanik je naozaj ako člen rodiny. Preto si na jeho výbere dajte poriadne záležať.