Zoznam aktivít pre strávenie extravagantnej dovolenky v Dubaji


Navštívte Burj Khalifa, Najvyššiu budovu sveta
Po príchode do Dubaja nemožno vynechať Burj Khalifa, ktorej celková výška je 828 metrov a je najvyššou budovou na planéte. Štruktúra nielenže obsahuje tisíce štvorcových stôp kancelárskych priestorov, ale zahŕňa aj 900 súkromných rezidencií, 160-izbový hotel Armani a elegantnú Atmosphere, najvyššiu reštauráciu na svete. Najlepším miestom na to, aby ste zažili túto obrovskú štruktúru, je ísť výťahom do jednej z pozorovacích palúb mimo náš svet: na vrchole, ktorý sa nachádza na 125. poschodí a na vrchole SKY na 148. poschodí, kde sa nachádza najvyššia vonkajšia vyhliadka na svete.

dubaj

Indoor lyžovanie v strede púšte
Ski Dubai je domovom najväčšieho lyžiarskeho svahu na svete. Tento komplex sa môže pochváliť viac ako 5,5 akrami snehu rozloženého na päť tratí, zatiaľ čo menší Snow Park určený pre rodiny, ponúka sánkovanie a šmýkanie. Nenechajte si ujsť ani gentoo tučniakov, ktoré sú v krytom lyžiarskom stredisku obľúbenou atrakciou.

Vyskúšajte najväčší svetový tobogan
Nachádza sa v notoricky známom letovisku Atlantis, aquapark Aquaventure je bezpochyby jedna z najzábavnejších destinácií, ideálna pre celú rodinu. Tento vodný divoký park je plný prekvapení, ale jeho najväčšou slávou je Aquaconda, najväčší tobogan na svete. Okrem vodných toboganov si môžete vyskúšať aj ďalšie aktivity aquaparku ako napríklad potápanie, Shark Safari, kŕmenie rají a mnoho ďalších.

emirýty

Parašuting pozdĺž Palm Jumeirah a „The World“
Iba v destinácii, ako je Dubaj bol vytvorený dizajn ostrovov vo forme rozpoznateľných tvarov. Palma Jumeirah, ktorá je pochopiteľne v tvare palmy, je najväčším umelým ostrovom na svete. A potom je tu „Svet,“ zväčša nerozvinutá séria približne 300 ostrovov, ktoré pripomínajú mapu sveta. Tieto nekonvenčné súostrovie je najlepšie viditeľné zhora a Dubaju pomohlo dostať sa na zoznam najlepších parašutingových zón na svete. Pre tých, ktorí sú menej odvážni, ponúka toto miesto aj ďalšie aktivity, ako sú prehliadky hydroplánov a helikoptér.