Vyberme kvalitný smartfón pre dnešnú dobu. Krok po kroku

Smartfón, smartfón, v každej ruke a na každom kroku samý smartfón. Mobily sa stali podstatnou súčasťou človeka a to každý deň, v podstate každú hodinu. Zabudnite na dobu, kedy mobily slúžili len k vzájomnému volaniu a posielaniu SMS správ, dnes je doba inteligentných mobilov s pripojením na internet a aplikáciami, ktoré nám poskytujú stovky možností. Pomaly zabúdame, že mobil slúži na volanie. Dnes skôr na bezplatné četovanie po sociálnych sieťach, k foteniu, hraniu hier, návšteve internetu, zároveň slúži ako mapa, GPS, prehrávač hudby a videí,… a ešte všeličo iné. Túto technológiu dnes využíva väčšina z nás a nikto nechce zaostávať. No aby sme si tieto možnosti užili v dostatočnej či kvalitnej miere, musíme vybrať smartfón s dostatočne kvalitnými parametrami.

samsung

Operačná pamäť mobilného zariadenia, RAM ukladá všetky spracované dáta a jej kapacita tak ovplyvňuje rýchlosť a stabilitu, akou bude smartfón pracovať. Ak sa uspokojíte s bežným využitím typu volanie, správy, aplikácie a občasné prezeranie internetu, možno by stačila 1GB, no ak už chcete staviť na aktuálne parametre a solídny výkon, RAM by mala dosahovať 4GB, v prípade nadštandardu 6 GB alebo 8 GB.
Pri výkone ešte zostaneme a v tom prípade sa samozrejme musíme pozrieť na procesor. Konkrétnejšie na počet jadier a jeho frekvenciu. Obe vlastnosti sú pre výkon veľmi podstatné. Čím má procesor viac jadier, tým je náchylnejší zvládať väčšiu záťaž a viac funkcií naraz. Dôležitá je však aj frekvencia, ktorá zasa rozhodne o celkovom výkone i o tom, ktoré aplikácie a ako nám budú na zariadení bežať. Frekvencia sa udáva v Ghz.

Ak máme tieto základné parametre podpisujúce sa na celkovom výkone a rýchlosti zariadenia zistené, nastáva čas pozrieť sa, aké možnosti nám poskytuje displej a vizuálna stránka. Uprednostňujete ľahko prenosný a šikovný mobil, alebo vám záleží skôr na veľkosti obrazovky a jej kvalitách? Podľa toho vyberte veľkosť uhlopriečky. Faktorom kvality je aj rozlíšenie. Rozlíšenie v podobe HD je dnes už očakávaným štandardom, no do popredia sa tlačia nové typy poskytujúce rozlíšenie typu Full HD a 4K, ktoré sú prakticky žiadanou vlastnosťou dnešnej doby.

smarthphoen

  • Ďalej odporúčam venovať pozornosť úložnému priestoru, ako aj batérii. Pre milovníkov fotenia predovšetkým technologickým vlastnostiam kamery a fotoaparátu.