Zázračné pilulky, alebo nie

Spalovac tukov vás rozhodne nespasí ani neoslobodí od špatných stravovacích návykov. Stále budete musieť usilovne pracovať na vašej postave a tiež odstrániť všetky špatné návyky, ktoré vás prenasledovali až doteraz. Podporia vás pri vašej ceste k vytýčenému cieľu, ale bez vašej snahy sa celkom minú účinkom.
V prvom rade sa pozrite detailne na zloženie vašej stravy a pripravte si cvičebný tréningový plán sami sebe na mieru.

kapsle

Jednotlivé kategórie pod lupou

· Synefrínové preparáty
Hlavnou zložkou je práve synefrín, ktorý správne mobilizuje tuky a zvyšuje celkové výdavky energie. K tomu ale zvyšuje krvný tlak, preto môže byť nebezpečný práve pre ľudí s týmto zdravotným problémom. To platí predovšetkým pre každé srdcové ochorenie. Dokonca môže byť jedným z hlavných vinníkov, keď sa vám nedarí dlho usnúť.

· Preparáty znižujúci vstrebateľnosť a GI
Patria sem inhibítory, ktoré sú zodpovedné za trávenie. Vďaka tomu niektoré tuky vyjdú z tela vôbec nevyužité. Potom je tu vláknina. V jej prípade sa jedná o prirodzený proces, ktorý nenarušuje toľko životné pochody vášho tela. Jej hlavná zásluha zostáva v tom, že tiež znižuje glykemický index sacharidov. Ide tak o bezpečný spôsob, kde sa nemusíte obávať o svoje zdravie.
Novinkou v tejto oblasti je potom glukomann, ktorý je schválený samotnou EU pre podporu znižovania hmotnosti. Viaže na seba vodu viac ako vláknina, takže sa budete tešiť z väčšieho účinku ako s ňou.

POZOR: Vždy ho užívajte len v tobolkách a riadne ho zapite vodou!

· Chitosan
Tato látka chytá všetko nežiadúci už priamo v žalúdku a potom odvádza smerom von z tela. Má to ale jeden háčik, ide o prostriedok, s ktorým sú často spájané hnačky. Možno práve preto nie je príliš obľúbený.

avokádo

· L-karnitín
Tieto látky sú asi najviac rozšírené a nikto ani moc nepremýšľa nad ich skutočným účinkom. Pritom ide viac o placebo efekt. Existuje niekoľko štúdií, ktoré poukazujú na ochranu svalov pred rozkladom a lepšou distribúciou kyslíka do tela pomocou L-karnitínu. Na druhej strane je zvláštne, že prakticky neexistujú žiadne štúdie kvality, ktoré by priamo súviseli s reálnymi výsledkami.