Webstránky, ktoré vám skrátia vašu dlhú chvíľu

Nudíte sa doma alebo v práci a chcete si skrátiť dlhú chvíľu? Tak potom je tento článok pre vás ako stvorený. Dnes si ukážeme niekoľko zaujímavých webstránok, na ktorých nájdete nielen zaujímavé veci, na ktoré bežne nenatrafíte, ale sa aj zabavíte a možno aj niečo nové naučíte.

počítač

1.Playback.fm
Ako prvú tu máme stránku, kde sa dozviete, ktorá pesnička kraľovala hudobným rebríčkom v deň, keď ste sa narodili. Funguje to na takom princípe, že zadáte mesiac, deň a rok vášho narodenia a systém vám “vypľuje” pesničku. Takistosa môžete pozrieť,aké pesničky kraľovali rebríčkom, keď sa narodili vaši rodičia a uvidíte ten rozdiel.
 
2. The Faces of Facebook
Ďalšiu tu máme stránku, na ktorej sú všetky profilové fotky na Facebooku usporiadané do jednej veľkej tabuľky, aj s odkazmi na príslušný profil. Tak na čo ešte čakáte? Hurá do hľadania!Ak sa ale stále neviete nájsť ani po dvojhodinovom hľadaní, je tam možnosť prihlásenia sa na Facebook a systém vás potom automaticky nájde.
 
3. Midomi
Toto je jedna z praktickejších webstránok. Spomenuli ste si na melódiu nejakej pesničky, ktorá kedysi kraľovala hudobným rebríčkom, no neviete jej názov a nepomohla vám prvá webstránka? Alebo ste len pri prechode cez ulicu nejakú započuli a zapamätali si jej melódiu? Tak to máte šťastný deň, lebo toto je stránka, kde zahmkáte tóny, alebo zaspievate časť pesničky a systém ju automaticky rozpozná a mihnutím oka vám ponúkne jej názov aj interpréta.
 
4. Hacker Typer
Každý fanúšik aj nefanúšik filmu Matrix si iste chcel vyskúšať, aké to je byť hackerom. Táto webstránka z vás spraví hackera doslova cez noc. Alebo cez jedno kliknutie? Okrem toho, že sa doma môžete zahrať na skutočného hackera, môžete tým oblbnúť aj zamestnancov, či spolužiakov, ktorí na vás chvíľu budú len neveriacky čumieť.

data
 
5. The Useless Web
A na koniec tu máme úplne zbytočnú webstránku. A prečo je zbytočná? No presvedčte sa sami.