Ako prežiť Vianoce pri bielkovinovej diéte

Začali ste držať diétu, všetko ide ako po masle, no nakoniec ju musíte predĺžiť o nejaký mesiac. Pokiaľ sa tak stane hocikedy v roku, okrem decembra, tak je všetko viac – menej v poriadku. Ak však máte držať diétu počas štedrovečernej večere, tak to nie je vôbec príjemná predstava. Ja osobne som sa do takejto situácie dostala asi s tou najhoršou diétou na svete. Teda, diéta sama o sebe nie je najhoršia, práve naopak, ale pri bielkovinovej diéte, ktorú som držala, si skutočne nemôžete dovoliť zhrešiť.
Prestretý štedrovečerný stôl s výzdobou
Prvú radu, ktorú by som vás dala je, aby ste bielkovinovú, ale ani žiadnu inú diétu, nezačínali v čase pred Vianocami. Tieto sviatky sú o jedle a je veľmi ťažké sa ovládať, keď je všade okolo vás jedlo a všetci to jedlo neustále a bez prestávky jedia. Ja som si takto diétu aj naplánovala, no keďže po troch mesiacoch nebol výsledok taký, aký som si predstavovala, musela som v nej pokračovať. Viem, nemusela, ale chcela som. Hlavnou otázkou v takejto situácii je, ako prežiť štedrovečernú večeru. Ostatné dni nejako prežijete, ale tento jeden večer, to je poriadna nálož na psychiku. Mňa osobne zachránila štedrovečerná polievka od Prodietix, na ktorú som natrafila medzi proteínovými jedlami len skutočne omylom. Ani som netušila, že v rámci bielkovinovej diéty existujú aj takéto jedlá. To je inak celkom dobrý tip. Nech už ste sa dali na akýkoľvek program bielkovinovej diéty, ta si vždy prezrite všetky možné jedlá, ktoré ma daná firma v ponuke.Rodina večeria spolu pri stole v kuchyni

No a ak držíte inú ako bielkovinovú diétu, pri ktorej musíte byť rovnako alebo podobne prísni v rámci stravovacieho režimu, a ten budete musieť dodržiavať práve počas Vianoc, tak si dostatočne dopredu naštudujte, čo môžete zjesť. Aj vaše zdravé jedlá sa určite dajú prispôsobiť tým sviatočným. Koniec koncov, keď si rybu nebudete vyprážať a namiesto zemiakového, si dáte zeleninový šalát, malo by byť všetko v poriadku.