Weby idú dolu vodou

Internet sme si do doteraz spájali s množstvom slobody, výhod, možností a zábavy. No od tohto roku to ide už výraznejšie dolu vodou a toho názoru nie som len ja, ale i samotný zakladateľ webu Tim Berners-Lee. Trochu sa budem inšpirovať i jeho názormi na dnešný web, ale samozrejme text bude môj a názory pridám takisto svoje.

stres

Lenže je toho toľko, kde len začať,…
Tak napríklad tým, že internet sa stal skôr zamorený reklamami, než informáciami. Informácií je síce na internete obrovské množstvo, no sú zaplavované reklamami, ktorú sú podstrkované štýlom, aby ťahali našu pozornosť skôr na ne, než na samotnú podstatu webu. Po novom sa majú dostať aj na Facebook a Facebook Messenger. Možno Vám už budú skákať i do písania textu, človek už počíta so všeličím.  Navyše Facebook a podobné zvučné mená bojujú proti blokovaniu reklám, takže asi tak.

načítání

Ďalšia aktuálna vec, sociálne siete vymazávajú obsah, je cítiť strach a obavy z každej strany. Zo strany náboženského terorizmu, no i zo strany nenávistného extrémizmu. Sociálne siete sú pod prísnejšou konkrolou a pod kontrolou sú aj príspevky užívateľov. Sociálne siete pre istotu vymazávajú viacero svojho obsahu, pretože nie je tak úplne jasné, čo bude označené za nenávistný príspevok. Za porušenie totiž hrozí sieti miliardová pokuta, autorovi príspevku tuším nejaký ten milión, minimálne niekoľko 100 000 Euro.

apokalypsa

Do tretice počujeme dosť nespokojných užívateľov, ktorí tvrdia, že dnes internetové príspevky manipulujú a nevravia pravdu, vraj ide mnohokrát o polopravdy až výmysly. Ale určite sa medzi webmi nájde veľa výnimok a tým patrí česť. Avšak je pravda, že veľa webov funguje na spôsob „jedna babka povedala tej druhej,…“

Sledovanie filmov online sa stalotakmer nemožným, u týchto webov/okrem Youtube/ musíte deaktivovať svoj AdBlock. Z toho vyplýva, že kým si film konečne „pozriete“, musíte sa preklikávať cez množstvo otravný ads, ktoré vás presmerujú ktovie aj kam,…