Najvplyvnejší a najznámejší muži

Život na Zemi nám za svoju dlhú existenciu priniesol množstvo a ďalšie množstvo zaujímavých ľudí. Nevraviac o tých, o ktorých sme sa väčšina ani nemali šancu dozvedieť. Avšak v tomto článku sa pochopiteľne zameriam na tých, ktorých väčšina poznáme, o ktorých sa zachovali nejaké dokumenty, príbehy, či veci alebo činy, ktoré výrazne ovplyvnili iných. Niektoré názory, úvahy, či aj zábava tu po nich pretrváva i v dnešnej generácii ľudí. Nepôjde však ani tak čisto o môj súkromný názor, ako skôr o fakt. O ľudí, ktorí sú proste globálne známi a pozná ich väčšina, rovnako ich aj väčšina považuje za najzaúmavejších. Vychádzam teda podľa väčšinového názoru.

fantazie

•         Rovnako ako poznáme slávnych mužov, dám krk na to, že rovnako nám svet priniesol i množstvo rozumných, statočných i zábavných žien, no klikli ste na tému muži, tak sa budem venovať najvýznamnejším, či najpopulárnejším mužom.
•         Mená na tomto zozname sa snažím uviesť objektívne, avšak aj ja súhlasím s tým, že títo ľudia si rozhodne pozornosť zaslúžia.

kostel

Ježiš Kritstus
Je vôbec niekto, kto nevie, o koho išlo a čím sa preslávil? Spravil pre ľudstvo najväčšiu obetu.
Platón
Jeden z prvých a dodnes najznámejších filozofov. Jeho spisy a múdra sa prechovávajú celé generácie. Ešte dnes si môžeme kúpiť či zapožičať jeho knihy. No samozrejme prepísané, nie originál. A to zomrel v roku 348 pred Kristom.

Vladimír Iljič Lenin
Niekto mu pripisuje veľké zásluhy na tom, že pracujúci ľudia sa chopili svojho práva. Rozpútal revolúciu proti vládnucej elite, ktorej ostatní len bezprávne posluhovali a mali z toho minimum. Nasledujúce roky, po revolúcii, sa tak pracujúci ľudia stali tou elitou, ktorá mala svoje odbory. Avšak určite sa nájdu odporcovia, ktorí poukazujú na Leninove zákerné metódy, priateľstvo so Stalinom a skúsenosť, že komunistická revolúcia taktiež zrovna slobodu nedopriala, skôr naopak. No koľko ľudí, toľko názorov, avšak Lenin je dodnes jedným z najznámejích mužov histórie. V dobrom i v zlom.

Bruce Lee
Filmová legenda, vďaka ktorej prišiel nový žáner filmov, ktorý je populárny dodnes. Lee nás už dávno opustil, no jeho filmy a vlastne vplyv vo filmoch je badateľný dodnes. Avšak za najkvalitnejšie bojové filmy sa považujú tie, v ktorých hrá práve tento herec. No nešlo len o herca, ale aj milovníka a šíriteľa bojových umení, v ktorých bol skutočným majstrom. Vo svojej ére, keď ešte žil, ovplyvnil veľmi veľa mladých ľudí.

socha

Elvis Presley
Ak Lee oplyvnil množstvo mladých ľudí po celom svete filmami a bojovým umením, presne rovnaký prípad je Elvis Presley, avšak ten to dokázal hudbou a svojim divokým a zábavným životným štýlom. Rovnako ďalšia legenda, ktorá je významným pojmom dodnes.