Udice za výhodné ceny

Oslovilo Vás rybárčenie, alebo ste už starý profík?
V oboch prípadoch sú Vašou neodmysliteľnou pomôckou udice. No ako vieme, nie sú všetky rovnaké a každému vyhovuje niečo iné. A práve preto existuje široká ponuka, z ktorej si vyberie každý. Začiatočník, profesionál, náročný, nenáročný, no i šetrnejší a ten, ktorý si rád priplatí. Výber je už len na každom jednom z Vás.
Ale asi sa zhodneme na tom, že veľa rybárov sa zameriava na lov kaprov. Kapry sú už takou tradíciou a na našom území ich vo vodách pláva neúrekom, len ich treba vedieť uloviť. Nie je to však také ľahké, treba vedieť ako na nich. Každopádne lov na kaprov je asi najpopulárnejší druh rybárčenia u nás a tým pádom aj výbava kaprarske pruty, bez ktorých sa to určite nezaobíde.

rybář

Tak sa zamerajme na tento druh prútov.
V e-shope ich nájdeme za cenu nižšiu, než 100 Euro. Vravíme o cenách v priemere cca 60 Euro. Najdrahší model v ponuke stojí 89 Euro a ide o kvalitného výrobcu známej značky Daiwa. Tí, ktorí sa zaoberajú rybolovom, túto značku určite dobre poznajú. Tento model konkrétnejšie nesie názov Daiwa Emcast Carp a na prvý pohľad vidno, že ide o kvalitnú konštrukciu, no zároveň praktickú na prenos i manipuláciu, navyše štýlovo ukáže a bude Vám ju závidieť nejeden rybár. Takýto prút je vhodný na lovenie kaprov i kaprovitých rýb a môže sa stať, že na iných e-shopoch bude drahší. Každopádne 89 Euro za tento typ je skutočne výhodná cena.

prut

Môžeme sa však pozrieť i na lacnejšiu alternatívu, ktorá má taktiež známeho výrobcu a to značky Delphin. Konkrétnejšie sa jedná o model Armada a jej cena na danom e-shope činí 52, 10 Euro. No opäť sa môže stať, že na inom e-shope bude o niečo drahšia. Takisto vravíme o udici, ktorá je vhodná na lov kaprov a kaprovitých rýb. Píšem o trojdielnej sade s dĺžkou 360 cm a štíhlom, modernom prevedení.