Úspora elektrickej energie

Ako študent elektrotechniky som sa začal zaoberať tým ako čo najlepšie a samozrejme najlacnejšie ušetriť náklady spojené s elektrickou energiou. Často si odo mňa ľudia pýtajú radu ako to spraviť čo najviac šetrne. Chcete aj vy vedieť aké sú moje rady? Tak obetujte 5 minút a dozviete sa nejaké nové informácie ktoré vám dúfam pomôžu.

žárovka
 
Najčastejšia chyba  

 Ak sa ľudia za sebou často striedajú a pri tom zažínajú a zhasínajú svetlo (napr. WC). Pretože je dokázané a potvrdené to že sa viac oplatí nechať zasvietené svetlo ako stále dookola svietiť, pretože na rozsvietenie sa vynakladá strašne veľký prúd. Samozrejme nemyslím že necháte svietiť svetlo hodinu vkuse.

Vhodné žiarovky       
Prevažne ľudia kupujú klasické vláknové žiarovky (min. 25W) pretože vidia že sú oveľa lacnejšie ako napríklad také LED žiarovky (min. 3W). No neuvedomujete si že ak investujete o pár centov viac ušetríte tým niekoľko eur ročne.

fve

Investícia        
Všeobecne platí že je efektívnejšie investovať viac financií vďaka ktorým ale ušetríme aj tisícky eur ročne. Podľa mňa sa oplatí vraziť peniaze do modernejších technológii a tak žiť úsporne a moderne. Napríklad Pohybové senzory alebo Ovládače intenzity osvetlenia.

Internet          

v súčasnosti najpoužívanejší pomocník bez ktorého si nevieme predstaviť svet. Dá sa použiť na všetko, napríklad ako aj na diaľkovú správu našich domovov a firiem. Pomocou internetu si dnes vieme kompletne odstaviť náš dom od elektrickej energie, regulovať osvetlenie ako aj uzamykať dom. Je to skvelý pomocník ktorí nám taktiež šetrí eklektickú energiu aj keď si to nemusíme uvedomovať.

zelená úsporám

Umiestnenie   

Áno aj umiestnenie osvetlenia často vplýva na to koľko peňazí ušetríme. Ako ? Jednoducho si vieme pekne vypočítať kam je vhodné umiestniť svetlo aby vzniklo čo najlepšie osvetlenie. Čo to ma čo zo šetrením ? no je rozdiel či  niekde dáme jedno svetlo, alebo úplne nepotrebne namontujeme svetlá ktoré budú mať aj tak rovnakú svietivosť