Je výhodné byť učiteľom?

Na učiteľky, na školu – tieto hry bývajú veľmi časté medzi malými deťmi. Možno preto, že nič iné nepoznajú alebo preto, že chcú byť rovnako dôležité ako učiteľky a možno ani nevedia prečo. Keď sa ich opýtate, čím chcú byť v budúcnosti, väčšina z nich vám odpovie, že učiteľky. Pre malé dievčatká je to veľmi lákavé povolanie a chcú sa ním v budúcnosti živiť.
No po istom čase príde vytriezvenie a ružové okuliare im spadnú z nosa. Ale povedzme si, aké výhody má toto povolanie?

seminář

  1. Najdlhšia platená dovolenka spomedzi všetkých povolaní

Kým bežný človek má dovolenku len 4 týždne, učitelia majú dovolenku až 5 týždňov. A keď dovŕšite 33 rokov tak dokonca až 6 týždňov dovolenky. K tomu si pripočítajte rôzne výlety, kde vlastne robiť nebudete, iba dozerať na deti.

studentí

  1. Obohatíte mladú generáciu vedomosťami

To je najdôležitejšie na práci učiteľa. Vlastne to je hlavné, čo by mal učiteľ robiť. Nielen hodnotiť žiakov, ale ich aj obohacovať vedomosťami a snažiť sa, aby si dané vedomosti naozaj zapamätali, pretože to je najdôležitejšie. Nie to, aké budú mať vysvedčenie.

  1. Je isté, že vám príde výplata

Ak by ste sa zamestnali u nejakého podnikateľa nie je isté, že výplatu by vám posielal načas a pravidelne. Zamestnanie v štátnej sfére je o niečom inom. Výplata chodí vždy a načas, hoci nie je najvyššia časom sa vám podľa veku a odpracovaných rokov môže zvýšiť. Tak isto budete mať dostatok voľného času a po robote môžete doučovať žiakov. A tým sa dajú zarobiť naozaj pekné peniaze.

třidní foto

  1. Manuálne sa nenarobíte

Učenie druhých je hlavne o trpezlivosti a schopnosti vysvetliť danú učebnú látku. Manuálna práca v tom nie je žiadna. Jedná sa čisto o psychickú prácu. Nebudete musieť dvíhať nič ťažké, nenachodíte denne veľa kilometrov a väčšinu dňa môžete presedieť. Takže budete mať dostatok síl na upratovanie v domácnosti, varenie a podobné záležitosti, pri ktorých si psychicky oddýchnete.
Možno vám práve tento článok pomôže v rozhodovaní o vašom budúcom smerovaní v živote. Ak aj áno, tak vám prajem pevné nervy, pretože dnešní žiaci už nie sú to, čo bývali, ale stále to nie je úplne zlé.