Ušetrite viac vďaka aplikáciám!

Určite to poznáte. Na začiatku mesiaca príde na Váš účet dlho očakávaná suma peňazí vo forme výplaty a postupne z nej začneme ukrajovať veľké sumy na splatenie rôznych potrebných položiek. Často aj nepotrebných a presne kvôli týmto nepotrebným, vznikli užitočné aplikácie na sledovanie Vášho stavu účtu a zároveň jednotlivých transakcií, ktoré uskutočňujete. Pretože ak máte prehľad a viete sa orientovať v štatistikách a grafoch, vedzte, že ušetríte mesačne nemalú sumu peňazí.

zlaté prasátko

Easy Home Finance
Easy Home Finance je aplikácia, v ktorej máte svoj účet uložený ako vlastnú peňaženku a zároveň pokiaľ vlastníte ďalší účet, viete si pridať novú peňaženku a nastaviť si rovnakú alebo rozdielnu menu. Sami si zapisujete príjmy a výdaje a zaraďujete ich do kategórie, ako je napríklad jedlo, doprava, domáce potreby alebo zábava. Automaticky sa Vám počas celého mesiaca vytvára graf, zobrazujúci percentuálne koľko ste na jednotlivé kategórie minuli.

Spender
Takisto ako Easy Home Finance, ani táto aplikácia pre fungovanie nevyžaduje registráciu, čo je pre užívateľov výhodou. Má dve verzie, tú bezplatnú a verziu pro, za ktorú zaplatíte približne šesť eur na celý rok. Tiež si tu sami pridávate hodnoty príjmov a výdajov a výhodou aplikácie je prístup aj zo zamknutej obrazovky, vďaka widgetu. Jediná nevýhoda je, že nastavenie farieb a vytváranie grafov patrí už do spomínanej Premium verzie.

finance

Spendee
Spendee má nielen príjemné pastelové prostredie ale aj pár funkcií, ktorými dve vyššie spomínané aplikácie nedisponujú. Najzaujímavejšou je napríklad možnosť pripomienok a plánovanie platieb alebo obmedzenie rozpočtu v jednotlivých kategóriách. Jedinou nevýhodou je trocha zložitejšie zadávanie transakcií, no o to kvalitnejšie. Je tu možnosť prepojenia s bankovým účtom, kde sa transakcie následne vytriedia do príslušných kategórií samy a takisto vytvorenie viacerých peňaženiek.