Nové série videohier, alebo predošlá generácia už definitívne zaniká

Vraví sa, že dnešná generácia žije v zlatom veku, pokiaľ ide o tému videohry. Okrem množstva nových titulov, inovovanej grafiky a príbehov, až po masovú návštevnosť multiplayer serverov, prichádzajú dokonca i remaky či dokonca pokračovania sérií, ktoré boli populárne pred 10-timi, 20-timi, až 30-timi rokmi. Pokračovania ako aj remaky majú samozrejme prispôsobenú grafiku i možnosti pre dnešnú dobu a tým si získavajú i dnešnú generáciu nových hráčov. Niektoré tituly sú skrátka nesmrteľné a sprevádzajú nás už pomerne dlhú dobu.

konzole

Myslím si, že tituly ako Super Mario, Tetris, Pac man, Donkey Kong, Sonic, Mortal Kombat, Street Fighter,… by bolo už zbytočné opisovať bližšie, nakoľko ich pravdepodobne každý dobre pozná. Začínali v arkádových zariadeniach a už vtedy mali obrovský úspech. A dnes, po dekáde rokov sú tu opäť, s nimi opäť prichádza ich popularita, no a samozrejme i nová, prispôsobená vizáž. Výnimkou je možno Pacman, Donkey Kong a Tetris, to sú už predsa trochu zabudnuté tituly, pokračovanie Sonica bolo skôr fiaskom, ale Super Mario si nás získal v každom období, Mortal Kombat perfektne zapadol i do dnešnej doby, no a série Street Fighter nehráme iba z nostalgie, ale stále majú tú svoju typickú arkádovo-zábavnú hrateľnosť, pochopiteľne i premakanejšie grafické spracovanie. Za mienku však stojí i pravdepodobné pokračovanie Crasha Bandicoota z dôb legendárnej PS1 v novom prevedení .

Nespomínajme však iba na videoherný starovek, ale pozrime sa aj na populárne série, ktoré sú o niečo mladšie, ale už si stihli spraviť obrovské meno, rovnako tak stihli priniesť aj úspešné pokračovania.

mario

• GTA, Call of Duty, God of War, Halo, Fallout, Assassin’s Creed, Mass Effect, Resident Evil, Metal Gear
Možno ste si všimli jeden podstatný rozdiel. Zatiaľ čo série spomenuté na začiatku článku možno jednoznačne zaradiť do kategórie arkády, tieto novšie tituly sú zväčša FPS, alebo Third-person. Videohry sa tak menia i vo svojej podstate a hrateľnosti, arkádový smer až na pár legiend a ich pokračovaní jednoznačne odchádza preč a prichádza, respektíve prišla zbrusu nová generácia