Ako štýlovo maľovať steny bez plytvania peniazmi pomocou špongie, handry a metly

  1. Ako namaľovať faktúru steny bez dizajnéra.

Koľko úsilia potrebujete na opätovné prilepenie tapety? Odstrániť staré, pripraviť steny, odstrániť hromadu stavebného odpadu z domu. S maľovaním je všetko jednoduchšie: nová vrstva farby môže byť použitá nad existujúcou. Nie je problém s výberom vzoru, oddeľovaním švov, odlupovaním pruhov. Navyše, farba môže byť čistená s čistiacimi prostriedkami, takže pre byty s malými deťmi alebo domácimi miláčikmi je to ideálne riešenie.

grafiti

  1. Originálne maľovanie stien vlastnými rukami.

Čo je potrebné na vytvorenie originálnej textúry? Nástroje, ktoré sú už na dosah ruky. Ďalej v revízii – triky používania obyčajného celofánu, špongie na umývanie riadu, kefy, kefy na topánky a jednoduchej handry.

  1. Textúrované kreslenie na stenu pomocou celofánu

Ak chcete, aby povrch steny vyzeral ako vrásčitý papier, musíte použiť dekoráciu bežného celofánu. Vezmite väčší balík, nakrájajte uprostred, aby ste mali iba jednu vrstvu v rukách. Namontujte stenu valčekom, pripevnite celofán, bez vyhladzovania záhybov, prejdite hornou stranou valčekom, aby ste nechali výtlačky, a potiahnutím pravého horného rohu vyberte celofán. Jednoduché, ale efekt je skvelý!

  1. Handra

Ako vytvoriť krásny textúrovaný obraz stien pomocou obyčajných handier: odporúčanie krok za krokom. Bežná handrička bude tiež veľkou pomocou pri vytváraní povrchu textúry. Stenu treba predbežne namaľovať v požadovanej farbe, potom – tlmiť handričku v laku, správne ju rozdrviť a stlačiť ju, aby ste prechádzali po celej stene. Výtlačky sú najlepšie umiestnené blízko seba, potom maľba bude vyzerať jednotne.

zeď

Môžete použiť bielu tkaninu, ktorá nie je namočená do farby, potom bude farba steny ako výsledok menej nasýtená. Tkanina sa dá naskrutkovať na valček. Pre odrodu môžete tiež pridávať všetky druhy vlákien a uzlov. Prejdite takým valčekom bude rýchlejšie ako manuálne a výsledok bude rovnako dobrý.
Chcete zrnitú štruktúru? Potom použite bežnú penu. Hlavným tajomstvom hladkej maľby s hubou je to, že pred začatím práce musíte namočiť špongiu do farby a potom ju vyčistiť od prebytku. Ak chcete hubu vysušiť, môžete ju vyčistiť na papieri. Po vyhotovení výtlačkov na čerstvo namaľovanú stenu, pohyby, ako napr. pri namáčaní mokrých škvŕn. Aby ste predišli monotónnosti, je užitočné zmeniť pozíciu ruky.