Staroveký Izrael

Izrael sa môže pochváliť zaslúženou celoročnou popularitou: niektorí sem idú ponoriť sa do starodávnej histórie, iní – oddýchnuť si v liečivých prameňoch Mŕtveho mora.

izrael

Izraelské mestá
Hlavné mesto krajiny – Jeruzalem – najstaršie mesto na Blízkom východe. Posvätné miesto pre kresťanov, Židov a moslimov, veriaci pútnici z celého sveta tu denne prichádzajú, aby sa dotkli svätých miest.
V Jeruzaleme sú hlavné symboly Izraela – kostol Božieho hrobu a múr steny. Toto mesto s dlhou históriou bude zaujímavá nielen pre veriacich, spája mnoho rôznych kultúr a sú zachované zaujímavé historické pamiatky, vrátane starobylých hradieb a archeologických nálezísk.

Tel Aviv – bol pôvodne židovskou štvrťou v prístave Jaffa a postupom času sa stal jedným z nich. Moderný Tel Aviv je jedným z najlepších nábreží na svete, desiatky pláží, moderné mrakodrapy, najmodernejšie reštaurácie, kluby a večierky až do rána. Tu sú najlepšie izraelské koncertné sály a galérie, ako aj najväčšie múzeum umenia v krajine.

Mesto Nazareth je považované za posvätné, pretože bolo postavené na mieste, kde sa podľa legendy Panna Mária dozvedela od archanjela Michaela, že sa čoskoro stane matkou, tu porodila dieťa Ježiša. Nazareth má veľa krásnych katedrál, vrátane kostola Archanjela Gabriela. K dispozícii je národný park a veľmi rímske misy, v ktorých Kristus premenil vodu na víno.

poušť

Plážové letoviská v Izraeli
Izrael je omývaný dvomi morami – Červené a Stredozemné more. Najobľúbenejšie letoviská na pobreží Stredozemného mora sú Tel Aviv, Netanya a Herzliya. Celé pobrežie je piesočnaté, takmer všade sú ležadlá, slnečníky a snack bary. Avšak, súkromné ​​pláže v Izraeli sú rarita, tie si môžu dovoliť len tie najdrahšie hotely.
Na plážach v Tel Avive žijú prevažne mladí ľudia. Existuje veľa barov, diskoték a súťaží s mokrými tričkami. Herzliya je úctyhodný rezort určený pre bohatých turistov. Existuje mnoho luxusných hotelov, reštaurácií a pokojnej atmosféry.
Eilat – letovisko na pobreží Červeného mora. Pre plnohodnotnú dovolenku na pláži je to sotva vhodné, pretože vstup do mora je kamenistý a nepohodlný. Neexistujú tu žiadne špeciálne atrakcie, ale sú tu ideálne podmienky pre potápanie a ďalšie vodné aktivity, okrem toho, toto stredisko je celoročne prístupné.