Triky, aby váš domček vyzeral väčší

Či už kvôli vášmu rozpočtu alebo preferenciám, ak máte doma s väčším priestorom, môžete mať ťažké práce na jeho zdokonalenie. Tieto obavy môžu dokonca viesť k tomu, aby ste prispôsobili svoj životný štýl, aby sa domáci cítili menej obmedzovaní. Môžete dokonca začať premýšľať o opätovnom predaji vášho domova a nájdení ďalšieho ubytovania.

domek

To všetko, čo bolo povedané, majte na pamäti, že malý priestor nemusí nevyhnutne znamenať, že by ste mali žiť v preplnenom, stratenom a nepohodlnom priestore. Existuje veľa tipov a trikov, ktoré vám umožnia vyzdobiť váš domov útulným, ale priestranným spôsobom a prinesú vám pocit, že môžete pozvať svojich priateľov a rodinu vždy, keď sa vám páči.

Použite neutrálne farby
Mnoho ľudí si neuvedomuje, aké dôležité sú farby stien pri vytváraní priestoru. Niektoré farby vytvárajú ilúziu menšieho – alebo väčšieho – priestoru. Jemnejšie, neutrálnejšie farby sú ideálne, pretože farba odráža veľa svetla a vytvára väčší priestor. Tmavé farby ako modré a čierne uzavierajú priestor, takže sú menšie ako to je. Ak stále chcete vo vašom priestore tmavé farby, zvážte tmavú akcentovú stenu, zatiaľ čo ostatné steny sú svetlejšie.

chata

Použite monochromatickú farebnú schému
Mono znamená „jeden“ alebo „podobný“, takže monochromatická farebná schéma je ten, ktorý používa rovnakú základnú farbu, ale v rôznych odtieňoch alebo tónoch. Zmiešajte rôzne odtiene modrej alebo zelenej v rôznych miestnostiach vo vašom dome – napríklad v chalupe modrej v obývacej izbe, ale možno v kuchyni modrá škrupina. Vytvorí sa ilúzia, ktorá dodáva konzistencii vzhľadu priestoru, ale zároveň sa cíti menej preplnená.

vika

Vyhoďte neporiadok
Aj keď si to nemusíme pripustiť, všetci zhromažďujeme veci, ktoré už nepoužívame alebo nepotrebujeme. Často ich schovávame v skrinkách, zásuvkách a skrinkách, ale niečo, čo len visí po celom dome. Naozaj potrebujete viac vysávačov a tri zásuvky plné svetrov? Najprv urobte veľkú čistku svojho domova, aby ste sa zbavili a darovali nepotrebné veci, ktoré už nepotrebujete.