Tieto podniky ste ešte nenavštívili. Našťastie!

Dnes už nájdeme takmer na každom kroku miesto, kde si môžeme posedieť pri káve či chutnom jedle. Týka sa to predovšetkým mesta, ale určité podobné podniky nájdeme aj v obci. Každopádne mnohé z nich sú na sympatickej úrovni, iné síce menej, ale určite môžeme nájsť také bežné prevádzky, kde nám príjemným spôsobom utečie čas. Mnohé z týchto prevádzok pôsobia normálne, vlastne z určitého pohľadu priemerne, nič extra nás v nich už neosloví. A napriek tomu môžeme spatriť podniky, ktoré ešte stále zaujmú a to myslím skutočne zaujmú, nielen dobrým jedlom či nápojom.
Pozrime sa v tomto prípade do sveta a niektoré skutočne zaujímavé prevádzky si priblížme aspoň formou tohto článku.

muž

„Magical Toilets“ v LA
Čože? Čítam dobre? Tieto otázky sa vám asi teraz honia hlavou. Odpoveď znie áno, podnik poskytujúci jedlo a nápoje má názov spojený s toaletami. A keby len to! Miesto stoličiek máte pri stole prichystané priamo záchody, nech sa páči, posaďte sa a dobrú chuť! Od základu nechutný nápad. Avšak reálny podnik.

šití

Sweatshop v Paríži
Máte niekedy ten pocit, že sa pri pití kávy a nečinnom sedení pri stole nudíte? No v tejto prevádzke sa nudiť nebudete. Prinesú Vám kávu pri stôl, ktorý disponuje šijacím strojom a Vy tak môžete zdarma pracovať, ušiť nejaké pekné kusy, možno skrátiť šatstvo, ktoré je Vám veľké, alebo zašiť dieru na nohaviciach. Budete sa cítiť, akoby ste pili kávu v krajčírskej dielni. Krajčírky, ktoré túto prácu vykonávajú ako povolanie v závodoch, sa budú tejto prevádzke asi vyhýbať na kilometre.

helma

Soldatenkaffee, der Kommandantur Gross
Takýto názov podniku nenájdeme v Nemecku, ako by sme si možno mysleli, ale až v ďalekej Indonézii. Nechcem mať predsudky, ale už samotný názov vo mne budí pocit druhej svetovej vojny, nacizmu a vojenských táborov. Avšak predsudky mám oprávnené. V Indonézii na vás čaká tento „sympatický“ podnik, v ktorom si môžete posedieť pri jedle a pití. No a samozrejme výzdobách s hákovými krížmi. Pritom vás obsluhuje personál s nacistickými, vojenskými uniformami.