Tie najlepšie aquaparky na Slovensku, ktoré navštevujú aj cudzinci

Ako už z názvu vyplýva, aquapark je vodný svet, v ktorom môžete nájsť bazény od výmyslu sveta, a teda hlavným dôvodom, pre ktorý ho ľudia tak radi navštevujú, je samotné kúpanie. Aquaparky na Slovensku sú väčšinou postavené v blízkosti nejakého termálneho prameňa, odkiaľ čerpajú vodu. Aquapark či iné väčšie kúpalisko dnes už snáď môžete nájsť v každom kúte Slovenska, a preto nemusíte za nimi cestovať dlhé hodiny. Viete, ktoré z našich vodných svetov na Slovensku patria k tým najobľúbenejším a prečo sa do nich radi vracajú aj zahraniční turisti? Čítajte ďalej a všetko sa dozviete.

aquapark

Najznámejšie a najväčšie aquaparky na Slovensku

Nepochybne medzi tie najväčšie patrí vodný svet Tatralandia v Liptovskom Mikuláši a Aquacity Poprad. Práve tieto sú najnavštevovanejšie našincami i zahraničnými turistami. Ich prevádzka je celoročná, a tak ich môžete navštíviť aj počas tej najkrutejšej zimy a aspoň trochu si pripomenúť letné obdobie. Ponúkajú množstvo skvelých atrakcií, bazénov a iných služieb, z ktorých si určite vyberie aj ten najnáročnejší zo všetkých klientov. Tieto dva aquaparky na Slovensku navštevujú najmä rodiny s malými deťmi, pretože práve deti sú cieľovou skupinou, pre ktorú sú pripravené dni plné zábavy, smiechu a neopakovateľných zážitkov. Vedľa Tatralandie v Liptovskom Mikuláši je navyše postavená zoo, kde si môžu deti pohladkať všetky zvieratá. No viete si predstaviť viac šťastia pre vaše deti na jednom mieste?

tobogány

Menej známe, no čoraz viac a viac obľúbené aquaparky na Slovensku

Turčianske Teplice sú známe ako kúpeľné mestečko, no v posledných rokoch v nich vyrástol tiež úžasný aquapark, ktorý navštevujú každoročne tisícky ľudí. V tomto prípade je voda naozaj z liečivého termálneho prameňa a má blahodarné účinky najmä na pohybové ústrojenstvo a močové cesty. Okrem zábavy vo vodnom parku si teda môžete dopriať aj rôzne špeciálne zábaly, kúpele či masáže. Počuli ste už o aquaparku vo Veľkom Mederi? Toto mestečko sa nachádza medzi Komárnom a Dunajskou Stredou a víta svojich návštevníkov najmä v lete. Kúpalisko je spojené s jazdami vláčika Thermal Express, ktorý pravidelne premáva medzi aquaparkom a centrom mestečka a tak môžete spojiť zábavu s príjemnou prechádzkou po meste.

Zistite oveľa viac o aquaparkoch na Slovensku na našej stránke http://nasavoda.sk/.