Sú vo vašej skrini dámske šaty na každú príležitosť?

Každá žena má vo svojom šatníku šaty na každú príležitosť. O tom niet pochýb. Dámske šaty sú základné oblečenie, ktoré poteší oko nejedného muža a ženy sa zasa cítia príjemne a žensky. Určite máte v šatníku spoločenské šaty, pracovné šaty alebo dámske šaty len tak na prechádzku alebo na doma. Každý typ z týchto šiat má svoje miesto. A každá žena má svoje obľúbené šaty.

šaty

Dámske šaty na pohovor, ktoré zaujmú na prvý pohľad

Ak si hľadáte prácu a konečne ste našli ponuku, ktorá vás oslovila a poslali ste životopis spolu s motivačným listom a zavolali vás na pohovor určite chcete osloviť. V prvom rade vedomosťami a v druhom rade svojim vzhľadom. Ako sa hovorí prvý dojem je dôležitý. Samozrejme, že na pracovnom pohovore ide najmä o vaše skúsenosti a pracovné schopnosti, avšak príjemné a elegantné oblečenie vám určite pridajú body. Ak sa chystáte na pohovor, namiesto riflí s tričkom zvoľte dámske šaty alebo pracovný kostým. Ak ste sa rozhodli, že si zvolíte dámske šaty, dbajte na to, aby neboli príliš vulgárne. To znamená, aby šaty neboli príliš krátke. Ideálne je dĺžka tesne nad kolená, určite nie kratšie. V prípade, že sa uchádzate o nové pracovné miesto vyhnite sa aj príliš veľkému výstrihu. V tomto prípade platí, že treba zvoliť zlatú strednú cestu. Farba dámskych šiat na pohovor je voľnou každej ženy. Ak preferujete pestré farby, pokojne si zaobstarajte šaty, ktoré budú žiariť. Ak ste typ, ktorý nerád vyčnieva, môžete si obliecť menej výrazné šaty a doplniť ich výraznejšími lodičkami alebo inými doplnkami ako sú náušnice, náhrdelník či hodinky. V prípade, že sa necítite dobre v dámskych šatách, na pohovor môžete zvoliť aj nohavicový alebo sukňový kostým, poprípade iba sukňu s blúzkou alebo pekným,elegantným tričkom. Dbajte pri výbere na to, aby farby spolu dostatočne ladili. Nezabúdajte ani na vhodnú voľbu kabelky. Ak idete na pracovný pohovor okrem oblečenia sa určite vyzbrojte aj dostatočnými poznatkami a skúsenosťami, pripravte si informácie o danej spoločnosti, určite budete mať pred vašim možno budúcim zamestnávateľom veľké plus.

dámské šaty

Dámske šaty na doma? Určite áno

Ak sa v lete doslova paríte vo vlastnej šťave, tak neváhajte siahnuť po ľahkých dámskych šatách, v ktorých sa cítite pohodlne a vzdušne. Zahoďte predsudky, že dámske šaty sa nosia len do práce alebo na plesy. Pri upratovaní či varení je len na vás čo si oblečiete a najmä v čom sa cítite spokojne. Ešte nemáte takéto šaty? Rýchlo si ich zaobstarajte.