Balkón pre vás a vašu šelmu

Aj mačka, ktorá s vami žije v byte, môže mať k dispozícii trošku divočiny. Vytvoríte jej ju veľmi jednoducho, a to priamo na vašom balkóne. Budete potrebovať urobiť zopár malých úprav, ktoré však určite hravo zvládnete.
kočka na zábradlí
Svoj balkón budete musieť v prvom rade zakryť. V podstate ani nie tak zakryť, ako obtiahnuť špeciálnou sieťou. Tá zabráni tomu, aby vám z neho vaša mačka vyskočila, alebo vypadla. Takéto siete sú vo vnútri spevnené drôtom, takže sa nemusíte báť prehryzenia, alebo roztrhania pazúrikmi. Váš miláčik po nich môže pokojne aj loziť, čo určite ocení.
Zábradlie na balkónemusí byť dostatočne pevné a zároveň úzke aby cez neho mačka nemohla preliezť. Môžete ho taktiež prekryť spomínanou sieťou. Tieto zvieratá dokážu prejsť každým priestorom, cez ktorý prestrčia svoje fúzy, tie vlastne pre nich slúžia ako akýsi centimeter. Ich dĺžka je len o niekoľko milimetrov dlhšia, ako šírka hlavy.
kočka na balkoně

Tak, priestor máte pripravený a teraz prichádzajú na rad zariaďovanie. Určite nesmie chýbať poriadne vysoké škrabadlo, s niekoľkými domčekmi na spanie a hranie. Škrabadlo môžete vyriešiť aj menším rozkonáreným kmeňom.
Vaša mačka určite ocení aj množstvo zelene. Nie však hocijakej. Dávajte s pozor, pretože mnohé z izbových a balkónových druhov rastlín sú pre zvieratá jedovaté. Vhodná, respektíve nevyhnutná, je tráva a aj niektoré druhy tej ozdobnej. Môžete ju vysiať, alebo posadiť do väčších kvetináčov. Okrem toho, že splní praktickú funkciu, vyzerá veľmi dobre. Ďalej bylinky, obzvlášť kocúrnik, alebo valeriána, ktoré na mačky pôsobia ako afrodiziakum.

Možno si teraz hovoríte, že na takomto balkóne neostane miesto pre vás. To je ale omyl. Môžete si naňho pokojne dať svoje obľúbené kreslo, alebo pohovku, menší stolík, alebo hojdaciu sieť. Navyše vašu rannú kávu nebudete piť sami, ale spolu s vašim miláčikom.