Tajomstvá šťastnej dovolenky pre páry

Vedci hovoria, že malé časti stresu dokonca posilňujú vzťahy, pretože páry sa spoločne učia prekonávať tieto ťažkosti. Vzťahy možno sú posilnené ale dovolenka môže byť beznádejne zničená. Preto Vám predstavíme 6  tajomstiev dokonalej dovolenky.

rodina

  1. Urobte si rozpočet a držte sa ho

Skutočnosť, že ste na dovolenke, neznamená, že musíte utrácať peniaze. Pri zostavovaní rozpočtu už zohľadníte účasť na podujatiach, ako aj náklady na jedlo, takže by ste nemali začať plytvať peniazmi na začiatku vašej dovolenky ale uprostred cesty sa ukáže, že sa musíte vzdať ďalších plánovaných aktivít. Rozpočet a jeho dodržiavanie znižuje stres a dáva vám príjemný pocit, že všetko je pod kontrolou.

  1. Minimálna batožina

Inštinkt, samozrejme, vám povie, aby ste si zabalili všetky svoje najkrajšie veci do veľkého kufra! Je to ale omyl, viac ako polovicu na dovolenke ani nepoužijete.

  1. Je čas byť sám

Každý potrebuje čas pre seba, aj keď ste šialene zamilovaný. Dohodnite sa vopred na tom, ktoré dni vykonáte jednotlivé plány, aby sa vaše plány a priania zhodovali. Ak má každý dosť svojho vlastného priestoru, vrátane dovolenky, vzťah v páre len získava.

  1. Každý má nedostatky

Ak sa napríklad vášmu spoločníkovi nepáči lietať lietadlom, stáva sa nervóznym a všeobecne neznesiteľným. Aj vy máte chyby, preto zvoľte kompromis.

svatvba

  1. Občerstvenie

Najrýchlejší a najistejší spôsob, ako zničiť cestu je zostať hladný alebo suchý na smäd na dlhú dobu. Každý je na konci nervózny, podráždený a hádajúci sa, takže sa postarajte o občerstvenie a vodu, ktorá by mala byť vždy po ruke.

  1. Bavte sa

Išli ste na dovolenku na zábavu. Bavte sa a nechajte zábavu a oddych byť prioritou!