Jarné záhradnícke tipy pre začiatočníkov

Väčšina ľudí miluje jar pre teplo a slobodu využívania svojho dvora medzi inými vecami. Jar tiež znamená znovuzrodenie rastlín a kvetov a môže byť pozitívnym časom pre zvieratá, pretože privítajú svojich mladých.
Jarné záhradníctvo sa môže pohybovať od jednoduché až po zložité vychytávky, ktoré prinesú vynikajúce výsledky. Pravdepodobne vás zaujíma, kde začať ako začiatočník. Tu je niekoľko špičkových, jednoduchých trikov, ktoré pomôžu premeniť vaše sny na realitu.

kytky

1) Výber vašich rastlín
Väčšina ľudí má rôzne preferencie rastlín. Poriadny výskumu vám pomôže pochopiť dostupné rastliny na trhu. Môžete sa tiež zoznámiť s krajinárskymi architektmi a dizajnérmi, ktorí vykonajú analýzu vašich priestorov a ponúkajú poradenstvo o domácich a okrasných rastlinách, ktoré by mohli vašu krajinku lepšie doplniť. Môžu vám povedať, ktoré rastliny sú najlepšie pre vašu pôdu, klímu a slnečné svetlo. Odporúča sa používať domáce rastliny, pretože vyžadujú menej údržby, čo je jednoduché pre každého začiatočníka.

2) Pripravte si záhradný priestor
Máte priestor, kde ste plánovali navrhnúť dokonalú záhradu, ale je na to pripravený? Niekoľko vecí, ktoré budete musieť skontrolovať pred tým, než vaša záhrada začne rozkvitať je dostupnosť materiálov pre rastlinné a pôdne podmienky. Pôda by mala mať správnu textúru a PH, aby ste dosiahli požadované výsledky. Textúra pôdy a PH závisí od rastliny.

3) Začnite v malom
Neklaďte na seba toho veľa ako začiatočník. Možno budete chcieť niečo podobné tomu, čo má váš sused, ale potom pýcha na predchádzajúci pád. Začnite s maličkými krokmi a posúvajte sa na ďalšiu úroveň, keď ste zvládli malú časť. Vaša prvá úloha by mala byť výskum. Naučte sa čo najviac.

zahrada

Zvážte aj inú možnosť. Možno budete chcieť mať svoju záhradu pripravenú na jar, ale niektoré faktory nie sú v súlade s vašou víziou. Nevzdávajte sa ešte, zapojte predstavivosť. Voľný priestor môže byť tiež limitujúci. Zvážte nápady, ako je kontajnerová záhrada alebo špirálové záhrady. K dispozícii sú obrovské informácie online. Tieto údaje môžete použiť na zmiernenie niektorých problémov, s ktorými sa stretnete v záhrade. 

4) Zalievanie rastlín
Akonáhle ste zasadili, uistite sa, že vaša nová rastlina je polievaná každý deň, kým nie je dobre aklimatizovaná. Je ľahké, aby sa stalo, že nové sadenice rýchlo vysychali, keď im chýba voda počas prvých fáz. Vaša konzistencia pri zavlažovaní by mala byť závislá od vlhkosti pôdy po pestovaní rastliny. Podnebie je tiež nevyhnutné, môžete sa rozhodnúť pre zavlažovanie, ak vo vašom regióne neprší. Primárnym cieľom je zabezpečiť, aby pôda bola dostatočne vlhká, aby mohla rastlina prosperovať.