Nevšedné recepty na zákusky

Patrím medzi tie ženy, ktoré nielen svojich blízkych, ale aj návštevy veľmi rady pohostia niečím domácim. Varenie a pečenie sú mi veľmi blízkymi už od mlada. Vždy sa veľmi poteším tomu, ak mi niekto to, čo som navarila či upiekla pochváli a zalizuje sa aj za ušami. Keďže budem čochvíľa oslavovať okrúhle narodeniny, chystám veľkú oslavu. Ako pravá gazdiná však nechcem nechať nič na náhodu a chcem pohostiť svojich najbližších niečím špeciálnym. Rozhodla som sa teda, že si nájdem nejaké netradičné recepty zakusky.

jahodový dezert

Ako dopadlo hľadanie nových receptov na zákusky?

Na internete sa to receptami na zákusky len tak hemží. Na tomto mieste nájdeme recepty na zákusky nielen z domáceho prostredia, ale aj zo zahraničia. Najviac ma oslovil cheeseecake, a to najmä z toho dôvodu, že pri jeho príprave môžem použiť takmer čokoľvek bez toho, aby som niečo pokazila. Ja som si vybrala konkrétne cheeseecake s lesným ovocím. Recepty na zákusky, pomocou ktorých upečiem cheeseecake som v minulosti ešte neskúšala, veľmi sa však na to teším. Nie všetky recepty na zákusky sú skutočne ľahké, recept na cheeseecake však patrí do kategórie jednoduchších. Pri tomto recepte to však nekončí. Aj keď nasledovný zákusok, ktorý som sa rozhodla svojim hosťom pripraviť nepatrí tak úplne medzi zákusky, verím však, že sviatočný stôl skutočne obohatí. Reč je o „jabĺčkach v župane“, ktoré mi pripravovala moja mama ešte vtedy, keď som bola malým dieťaťom. Recept je úplne jednoduchý – potrebujeme len jablká, lístkové cesto, škoricu a kryštálový cukor. Na zoznam som sa ho rozhodla zaradiť najmä preto, že ja osobne som ho ešte nikdy nerobila a veľmi rada by som zaspomínala na detstvo.

borůvkový dezert

Recepty na zákusky, ktoré pripravíme z toho, čo nám ponúka naša záhradka

Pri hľadaní nových receptov na zákusky som natrafila aj na tie, ktoré pozostávajú z toho, čo si dokážeme dopestovať aj sami. V tomto prípade však nie je reč o jablkách či inom tradičnom ovocí. Mňa osobne zaujala mrkvová torta či koláč z červených fazuliek. Mrkvová torta sa prakticky celá skladá z mrkvy, takže je nielen ľahká na trávenie, ale aj zdravá. Určite vyskúšam oba recepty na tieto zákusky, rozhodla som sa však, že ich nebudem piecť pri príležitosti oslavy mojich narodenín. Recept na mrkvovú tortu vyskúšam hneď cez víkend, ktorý patrí len mne a pečeniu pre mojich najbližších.