Bývanie na internáte

Ako študentka vysokej školy som si už prežila všeličo. Chcela by som sa teda podeliť o moje skúsenosti pri bývaní na internáte. Mám za sebou rôzne skúsenosti, či už dobré alebo zlé. Bývanie na internáte prináša rôzne úskalia s ktorými sa musíte vysporiadať. Ak teda máte pred sebou tento druh bývania určite si prečítajte moje skúsenosti. 

pokoj

V prvom rade si musíte zvyknúť na množstvo ľudí okolo vás a na znížené súkromie. Na jednej izbe vás môže byť ubytovaných viacero a musíte si na to zvyknúť. Ďalej určite ide o znížený komfort bývania, keďže zariadenie izby nie je najmodernejšie. Tu by som vám teda podarila aby ste si doniesli veci, ktoré ju trochu zútulnia. Môže ísť napríklad o vankúše, závesy či menší koberček. Je to len na vás čo si donesiete a môžete si takto spríjemniť bývanie.

Pred prvou nocou na internáte majte určite pripravené štuple do uši. Hlučné môžu byť vaše spolubývajúce ako aj ľudia na celej chodbe. Musíte sa na to pripraviť, že sa určite nevyspíte najlepšie. Čo sa týka sprchovania je to veľa krát tak, že je k dispozícií iba zopár spŕch na celé poschodie. Viem znie to strašne ale verte, že je to úplne v pohode. Ak sa dá v kúpeľni zamknúť tak nie je žiadny problém. Noste si ale topánky do sprchy aby ste nedostali nejaké infekcie. Pri množstve ľudí sa to môže stať.

Je dobré poznať, taktiež pravidlá, ktoré platia na danom internáte. Udržiavať si poriadok na izbe, pretože občas to zvyknú kontrolovať. Stačí zopár dní alebo týždňov a určite si zvyknete. Je to trochu rozdiel pre ľudí, ktorí bývali stále iba doma. Treba sa však vedieť prispôsobiť a byť ústretový voči ostatným spolubývajúcim.  

paneláky

Nie vždy sa budete môcť učiť na izbe preto si vyhliadnite knižnicu v okolí a zájdite tam. Budete oveľa pokojnejšia. Postupom času si sami nájdete spôsoby ako prežiť bývanie na internáte.