Ako sa postarať o sprchovací kút


Sprchový záves
Plast
Opláchnite sprchovací záves z plastu vodou so saponátom. Potom ho zaveste na vešiak a nechajte uschnúť alebo dajte do sušičky, ale musíte dbať na to, aby ten program nebol na vysokej teplote a nezničil záves.

umyvalfdo

Tkanina
Môže to zahŕňať materiály z bavlny, nylonu alebo polyestru. Ak je váš sprchovací záves vyrobený z jednej z týchto tkanín, najlepšie je umývať ju podľa pokynov, ktoré sú na jej štítku.

Zabráňte plesniam.
Ak chcete udržať váš sprchovací záves čistý a bez plesní, po sprchovaní vždy otvorte dvere do kúpeľne, aby sa v nej neudržovala vlhkosť. Otváranie okien a zapnutie ventilátora tiež pomôže proti nadmernej vlhkosti.

 Upchatý odtok
Je to nepríjemná záležitosť, ale s týmito jednoduchými trikmi si s tým ľahko poradíte.
1.Použite najprv spoľahlivý zvon na čistenie odtokov, aby ste odstránili usadeniny vo vašich odtokoch a potrubiach. Je to jeden z najjednoduchších tipov, ako uvoľniť upchatý odtok, ale nie je vždy úspešný.
2. Ak to nefunguje, prejdite na chemikálie. Dajú sa kúpiť v hocijakom obchode s domácimi potrebami. Používajte ich podľa návodu. Toto by vám mala už naozaj zabrať, ale tiež si nemôžete byť istí.
3. Ak sa vám stále nepodarilo odtok vyčistiť, je načase zavolať profesionálov. Keď ich zavoláte, nezabudnite im radšej povedať, čo ste na čistenie odtoku predtým použili.

koupelna

Ako udržiavať odtoky.
Aby ste zabránili tomu, aby sa váš odtok upchal, je dôležité udržiavať ho čistý, pomocou domáceho roztoku octu, sódy bikarbóny, soli a vody. Toto je obzvlášť dobrá metóda, lebo je lacná a neškodí životnému prostrediu. Tu je recept na tento roztok.

1.Zmixujte 1/2 šálky jedlej sódy s 1/4 šálky soli.

2.Vylejte zmes do odtoku a potom na ňu nalejte 1 šálku ohriateho octu. Bude to určite peniť, ale to je správne. To je znak, že to funguje.
3.Nechajte to odstáť aspoň 15 minút a potom umyte.