Aquaparky na Slovensku, v ktorých nájdu potešenie aj malí, aj veľkí

Príjemné letné osvieženie alebo zábava v chladných, zimných dňoch? Hľadáte aj vy oddych a nenapadlo vás nič lepšie, než sa vybrať do aquaparku? Patríte aj vy medzi tých, ktorí ešte nikdy takéto zariadenie nenavštívil? Na jednej strane sa tešíte, ale na druhej aj máte strach, pretože neviete, čo vás čaká a čo by ste si mali so sebou zabaliť? Aquaparky na Slovensku ponúkajú široké možnosti zábavy a ak sa aj stane, že ste si niečo zabudli, vo väčšine prípadov budete mať možnosť si zabudnutú vec kúpiť priamo na mieste.
tobogán u bazénu

Zásady, ktoré by ste mali dodržiavať pri návšteve aquaparku s dieťaťom


Chystáte sa do aquaparku sami, alebo už patríte medzi tých, ktorí majú deti? Ak ste pyšnými rodičmi, váš čas a spôsob, akým ho trávite sa pravdepodobne zmenil. Ak sa rozhodnete aquapark navštíviť s dieťaťom, mali by ste si na to vybrať vhodný čas. Do aquaparku rozhodne nechoďte počas horúcich dní, nakoľko to môže vaše dieťa znášať ťažšie a vrátiť sa napríklad aj s úpalom. To isté platí aj o treskúcej zime. Aj keď v aquaparku pravdepodobne bude panovať príjemná teplota, vaše dieťa nemusí dobre zvládnuť presuny medzi týmto zariadením a vašim domovom. Rozhodujúci by mal byť aj vek dieťaťa. Mnoho rodičov sa zhoduje na tom, že ideálny čas nastáva vtedy, keď je dieťa staršie ako 6 mesiacov. Dobrou správou však je, že existujú bazény, ktoré sú kontrolované, preto sa riziko úrazu znižuje. Ak sa rozhodnete ísť do aquaparku s dieťaťom, ktoré ešte nevie plávať, pripravte sa na to, že ho budete musieť mať neustále na očiach. Opatrnosti proste nikdy nie je dosť. Ak sa vám preto bude dať, zoberte so sebou minimálne jednu dospelú osobu, ktorá vám so starostlivosťou pomôže. Vy si tiež oddýchnete a vôbec, vo dvojici ide všetko lepšie!
aquapark na slovensku

Čo všetko by ste si mali so sebou do aquaparku zbaliť?


Príprava s dieťaťom je dôležité. Na čo by ste nemali zabudnúť je menšie pohostenie a maškrty. To isté platí aj o tekutinách. Ďalej by ste pri balení nemali zanedbať množstvo uterákov, ktoré si so sebou vezmete. Pre vaše dieťa bude tiež potrebné mať na hlave pokrývku, ktorá ho chráni pred slnkom. Ak sa, nedajbože, stane, že prídete k úrazu, mali by ste mať aspoň základnú výbavu, čo sa liekov týka. Okrem toho myslite aj na detský opaľovací krém, tričko, špeciálnu obuv do vody a rovnako aj nafukovacie koleso, prípadne rukávniky.

Na stránkehttp://nasavoda.sk/nájdete zaujímavé informácie o aquaparkoch na Slovensku.