Aquaparky na Slovensku sú otvorené aj mimo hlavnej letnej sezóny

Návšteva aquaparkov na Slovensku v letných mesiacoch sa v uplynulom období stala pomerne stabilnou súčasťou trávenia voľných chvíľ zo strany Slovákov. Na jednej strane to možno pripísať ekonomickému rastu. Jedným dychom je potrebné taktiež dodať, že aj v časoch poslednej ekonomickej krízy sa aquaparkom na Slovensku podarilo pomerne úspešne vyhnúť klesajúcej krivke návštevnosti. Pod tento fakt sa mohlo podpísať najmä neustále sa rozširujúce portfólio atrakcií, služieb a rôzneho iného sprievodného programu v podobe koncertov a víkendových akcií. Z pohľadu návštevníkov je obrovskou výhodou, že aquaparky na Slovensku sú pomerne rovnomerne geograficky rozložené, a tak ani ľudia z odľahlejších kútov našej krajiny nemusia pri ich návšteve cestovať príliš ďaleko. Dnes už je v každom kraji situovaný minimálne jeden z nich.

aquapark

Čo vedia svojim návštevníkom poskytnúť aquaparky na Slovensku

Aquaparky na Slovensku ponúkajú naozaj širokú paletu atrakcií, pri voľbe ktorých sa neorientujú úzkoprofilovo len na jednu skupinu návštevníkov. Myslia teda na deti, ich rodičov ale ich seniorov. Naozaj skvelým prístupom je to, že podstatná časť týchto atrakcií dokáže spojiť aktivitu detí i rodičov. Zabaví sa teda celá rodina, pričom ani jedna skupina sa pri nich nemusí nijako obmedzovať a užiť si príjemné chvíle strávené v kruhu najbližších. Medzi takéto atrakcie možno bezpochyby zaradiť napríklad tropický raj, ktorý ponúka kúpanie v bazénoch s morskou vodou za prítomnosti tropickej flóry. Animátori sa snažia v aquaparkoch na Slovensku svojich návštevníkov upútať aj rôznymi súťažami, príkladom je hľadanie strateného pokladu ukrytého na dne bazéna. Inou atrakciou s morskou vodou je bazén určený výlučne na šnorchlovanie, pričom scenériu dotvárajú rybičky, koraly a iné morské živočíchy. Výnimkou nie sú ani atrakcie na trochu viac adrenalínovej úrovni, pričom jednou z nich je napríklad bazén s podmienkami imitujúcimi more, v ktorom je možné zasurfovať si. tobogány

Ak sa pozrieme na teplotu v bazénoch, tak tá je v pomerne širokom rozpätí. Pre milovníkov chladnejšieho kúpania je možné plávanie v bazéne kľudne pri teplote i 15°C. Väčšina bazénov je však v aquaparkoch na Slovensku teplejšia a štandardne je v rozpätí 30 – 38°C. Bez problémov je teda možné túto neoddeliteľnú súčasť domáceho cestovného ruchu navštíviť i v zimných mesiacoch alebo pri chladnejšom počasí, kedy má návšteva ešte o niečo väčšie čaro.

Množstvo ďalších zaujímavých informácií nájdete na internetovej stránke http://nasavoda.sk/.