Uskladnenie letných pneumatík doma verzus v pneuservise

Nechávate si pneumatiky, ktoré nepoužívate v danom období, uskladniť v profesionálnom pneuservise alebo ich skladujete doma? ja som využíval druhú možnosť, a to dlhé roky. Keď som sa však od svojho známeho dozvedel, že ten istý typ a značka pneumatík, ktoré kupujem a používam ja, mu vydrží asi o dve sezóny dlhšie, pochopil som, že by som si ach asi mal nechať uskladňovať v pneuservise.
Pneumatika pokrytá blatom a špinou.jpg
Nájdite si dobrý pneuservis

Začnem tak trošku od konca, a to výberom pneuservisu. Nebudem vás zbytočne naťahovať, uskladnenie v pneuservise je lepšou voľbou. K tomu, prečo je to tak, sa dostanem na konci môjho článku. Prvý rok, v ktorý som sa rozhodol, že pneumatiky uskladním na zimu takto, som natrafil na servis, ktorý asi nebol najlepší. Pneumatiky po zime vyzerali horšie, ako keď mi ich v servise dávali dole z auta. V priebehu leta som náhodou narazil na pneuservis Dubnica pitstopservis.sk, ktorý je od môjho bydliska vzdialený len nejakých pätnásť kilometrov, no a tu svoje pneumatiky vymieňam aj nechávam uskladniť už niekoľko sezón po sebe.
Takže, prvou vecou, by mal byť výber pneuservisu, pretože inak vám bude odborné uskladnenie pneumatík na nič. Na čierne pneumatiky strieka voda.jpg

Úskalia domáceho uskladnenia pneumatík

Ako som sľúbil, poviem vám aj o tom, prečo nie je skladovanie pneumatík doma najlepšou možnosťou. Prvé mínus som povedal už v úvode. Pneumatikám takto proste znižujete životnosť. Doma totiž nemôžete napodobiť podmienky, ktoré majú v profesionálnom pneuservise. Aj samotné zabalenie pneumatík môže byť problematické. Pred ním ich totiž musíte vyumývať a následne dokonale vysušiť. V pneuservise sa na to používajú špeciálne stroje. Vy sa nemáte ako dostať dovnútra pneumatík. O tom, koľko miesta vám budú zaberať ani nehovorím, takže si nájdite dobrý pneuservis a pneumatiky na zimu, ale aj na leto, nechávajte tam. Ušetríte si čas, peniaze, energiu a aj miesto v dome či v garáži.