Stále viac Slovákov aj zahraničných turistov navštevuje slovenské kúpele

Slovensko je plné krásnych miest, ktoré treba počas života navštíviť. Okrem toho, že tu máme množstvo hôr, kopcov a krásnu prírodu, tiež máme slovenské kúpele, ktoré majú mnoho blahodarných účinkov a ľudský organizmus. Nejeden Slovák, ale aj zahraničný turista si príde rád oddýchnuť do kúpeľov, načerpať nové sily alebo zregenerovať po náročnej chorobe či úraze.

masáž zad

Kúpele na srdcovocievne ochorenia aj na regeneráciu pohybového ústrojenstva

Slovenské kúpele sú výnimočné v tom a majú zároveň aj veľkú výhodu, že dokážu pomôcť pri mnohých problémoch. Totižto v mnohých mestách sa nachádzajú rôzne kúpele. Ktoré sa špecializujú na rôzne ochorenia. Konkrétne kúpele s konkrétnou špecializáciou vedia poskytnúť poisťovne alebo si túto informáciu overíte na internete. Ak trpíte srdcovocievnymi ochoreniami lekár vás odošle do iných kúpeľov ako kde sa liečia napríklad pacienti s kožnými problémami. Tiež sa slovenské kúpele špecializujú aj na iné zdravotné problémy a to napríklad na problémy s pohybom, problémy s kĺbmi, ramenami, jednoducho všetko čo sa týka vášho pohybového aparátu. Budete mať predpísané rôzne cvičenia, rehabilitácie, masáže. Ďalej sa slovenské kúpele špecializujú aj na kožné problémy, ekzémy a podobne. Taktiež na Slovensku nájdeme kúpele, ktoré liečia dýchacie cesty, gynekologické problémy, kúpele, ktoré sa zaoberajú pacientmi po rôznych úrazoch, autonehodách lebo po operáciách a množstvo iných typov kúpeľov, ktoré viditeľne zlepšujú stav pacientov. Ak sa chcete do nejakých slovenských kúpeľov dostať, treba to riešiť so svojím obvodným lekárom alebo lekárov špecialistom, ktorý vám predpíše kúpele a následne si to už budete riešiť s vašou poisťovňou. Poisťovne preplácajú časť pobytu, ubytovanie a stravu a aj niektoré úkony. Všetky prípady sa však posudzujú individuálne.

wellness

Ak nie som pacient a chcem ísť do kúpeľov?

Ak nie ste pacient a nemáte na to stanovenú diagnózu, nezúfajte. Do kúpeľov môžete ísť ako samoplatca, čiže si uhradíte celý pobyt, stravu a aj procedúry. Mnohí ľudia si takýto typ dovolenky veľmi chvália a radi sa do slovenských kúpeľov vracajú. Majú tam naozaj množstvo procedúr, ktoré zlepšujú nie len fyzicky, ale aj psychicky stav pacientov. Relax a oddych v tomto uponáhľanom svete nikdy nie je zlý.