Detská posteľ musí byť čistá

Začnem tým, že som bordelár. Nehanbím sa za to a v podstate na tom nehodlám ani nič meniť. Poupratujem raz z a týždeň, to čo nájsť potrebujem, tak nájdem, takže si myslím, že je to so mnou a mojou domácnosťou v poriadku.
Čo však neznesiem, je špina a navyše v posteli. Keď budeme hovoriť o posteli môjho dieťaťa, tak dvakrát tak. Asi ste už pochopili, že sa chcem venovať detskej postieľke. Je jedno, či máte dieťa vo veku okolo dvoch mesiacov alebo okolo troch, či desiatich rokov, no jeho posteli, by ste mali venovať dostatok pozornosti.
Dieťa s hnedými vlasmi pozerá cez zábradlie z postieľky.jpg

Začína sa to matracom

Vždy ma vie prekvapiť, keď moje kamarátky hovoria o tom, aké sú poriadkumilovné. Prídete do ich kuchyne, a tam všetko krásne usporiadané, linka vyleštená, koreničky zrovnané, no keď jednu z nich zdvihnete, uvidíte milión omrviniek a mastné fľaky. Presne takto, to vyzerá aj v posteliach ich detí. Všetko pekne ustlané, periny a vankúše voňajú silnou avivážou, ale keď sa pozriete na matrac, ajjajaj. Nehovorím, že keď som na návšteve u kamarátok, tak im kontrolujem detské postele. Stalo sa mi to len raz, keď jedna z nich práve prezliekala posteľné obliečky.

Matrace pre deti https://www.segum.sk/produkty/matrace/detske-matrace, by mali dostávať o čosi viac pozornosti ako tie dospelácke. V prvom rade by ste mali vybrať taký, ktorý je antialergický. Pre niekoho je tento údaj len drobnosťou, ktorý zvyšuje cenu matracu. Verte však, že to tak nie je. Antialergická úprava matracov zabraňuje aj vzniku plesní a rozmnožovaniu rôznych potvoriek, ako sú napríklad roztoče. Takéto kúsky vám teda podstatne uľahčujú prácu.Dievča s dlhými hnedými vlasmi spí v posteli pod paplónom.jpg

Matrac musíte niekedy aj vyčistiť. To je zároveň veľkým problémom, pretože matrac, sa nečistí ľahko. Asi už viete, že nesmiete používať vodu, respektíve, matrac nesmiete namočiť. Mne osobne, sa veľmi osvedčili dezinfekčné prípravky na textil. Ide o prípravok, ktorý je v spreji. Keď ho nastriekajte na povrch matraca, prenikne aj do hĺbky a má dezinfekčné účinky. Ak chcete, aby to malo naozaj zmysel, matrac by ste mali striekať aspoň dvakrát za týždeň.