Šetrite pravidelne za osvetlenie s LED

Taký bežný spotrebiteľ sa dnes snaží kúpiť osvetlenie, ktoré je úsporné a vďaka ktorému tak pravidelne spotrebuje v rámci možnosti minimum elektrickej energie. Tým pádom ušetrí aj na svojich poplatkoch, pričom je vítané, ak je v tomto bode návratnosť kúpnej ceny za svetlá rýchla a vlastne istá.

svietiaca žiarovka

To znamená, že pri kúpe týchto svetiel možno zaplatí viac, ako bol zvyknutý napr. pri starých žiarovkách, ale následne už len pravidelne šetrí vďaka úsporným vlastnostiam týchto svetiel, k akým sa radia najmä led ziarovky https://www.ledprodukt.sk/67-led-ziarovky. A to je dôležité vedieť, pretože v mnohých prípadoch je to práve osvetlenie, s ktorým prichádzame pravidelne do kontaktu a na ktoré sme pravidelne odkázaní. Vo firmách, podnikoch, rodinných domoch a bytoch,… predsa potrebujeme svietiť a spolu s tým zároveň myslieť na to, ako by sa dalo svietiť lacnejšie z hľadiska spotreby energií.

To je možné dosiahnuť práve s LED svetlami. A príčina ich úsporných vlastností je vlastne schovaná už v samotnej skratke, respektíve v pojme Light Emitting Diode. Dôvodom je teda ich technológia, ktorá k emitovaniu svetla používa diódy. Nevravíme tu preto o potrebe rozpaľovať vlákno a rozohrievať žiarovku, je to jednoduchší princíp, v svetelným produktoch sa skrátka rozžiaria diódy. A tie následne dokážu svietiť so životnosťou niekde od 20 000 do 100 000 hodín žiarenia. Led žiarovka je tiež ekologická, recyklovateľná a neobsahuje ortuť.

žiarovka na čiernom pozadí

Nejde však len o to, že žiarenie vydrží dlhšie, ale je to aj celkové rozžiarenie a následné svietenie týchto diód, čo si zakaždým vypýta vlastne len minimum elektrickej energie. Dôvodom všetkého je teda dióda, efektívnejšieho žiarenia z hľadiska úspory, ako aj následne dlhšej životnosti týchto svetiel.

  • A toto sú pre spotrebiteľa jedny z najhlavnejších kritérií a vlastne aj rozdielov oproti starým žiarovkám.