Postrach menom kruhy pod očami

Budíte sa každé ráno s kruhmi a vačkami pod očami? Viete ako sa ich raz a navždy zbaviť? Dajte na naše rady:

oko

Obmedzte svoju túžby po soli
Odložte soľničku zo stola. Voda si vždy nájde cestu z častí vášho tela s nízkym obsahom sodíka do tých, ktoré sú nasýtené týmto prvkom. Oblasť okolo očí je živým príkladom. Preto večera naložená soľou vedie k pokazeniu vzhľadu.

Spravujte alergiu
Sezónne alergie a opuchnuté oči idú ruka v ruke. Ale je tu dobrá správa: lieky na predpis, ktoré užívate, ak sa chcete zbaviť alergie, prechladnutia alebo infekcie dutín, môžu spolu s nádchou a opuchmi odstrániť vaše kruhmi pod očami.

Vyberte si iné miesto pre spánok
Spíte na boku alebo žalúdku? Gravitácia prinúti vodu zbierať pod očami, čo vysvetľuje vzhľad „vrecúšok“ s tekutinou v týchto oblastiach tváre. Pokúste sa zaspať na chrbte a navyše si dať ďalší vankúš pod vašu hlavu alebo odmietnuť vankúše úplne.

Nikdy si nenechávajte make-up cez noc
Nezabudnite si vyčistiť oči od kozmetiky predtým, ako si chcete pospať. Make-up bude čerpať tekutinu do oblasti očí, čo spôsobí ich ranný opuch. Každý večer vypláchnite všetku nečistotu mydlom a vodou alebo použite výrobky určené špeciálne na odstránenie makeupu. Môžete si vyrobiť prírodné prostriedky na odstránenie make-upu z očí.

dívka

Neopierajte sa o alkohol
Pohár vína je dobrý, ale nepreháňajte to. Prečo? Alkohol má tendenciu čerpať vodu z vašej pokožky, takže kvapalina sa často pohybuje do jemných oblastí okolo očí a vytvára vačky. Ak ste konzumovali veľké množstvo alkoholu, pite vodu v noci a vždy používajte hydratačný krém na očné viečka.

Chráňte oči pred UV žiarením
Existuje veľa prostriedkov na ochranu nášho tela pred slnečnými lúčmi. Príliš veľa slnka spôsobuje kruhy v oblasti očí, ktoré vedú aj k tvorbe vrások. Používajte opaľovací krém a okuliare na slnko, noste klobúky so širokým okrajom, aby ste chránili tvár pred škodlivým žiarením.