Pleťové masky

Blíži sa leto a my chceme aby naša pleť žiarila. Aby bola dostatočne vyživená, pružná a jemná na dotyk. Pomôcť jej môžeme mnohými spôsobmi, ako pohybom, alebo aj dostatočným pitným režimom a zmenou stravy. Jednou z možností sú však aj pleťové masky.
Masky si okrem toho, že ich kúpime v akejkoľvek drogérii, môžeme aj samy vyrobiť. Na internete je takýchto návodov mnoho. Ktoré sú však najlepšie?
Pomarančovo jogurtová
Odšťav si pomaranč, a do šťavy pridaj jogurt, med, trošku nastrúhanej pomarančovej kôry a rozdrvené ovsené vločky. Všetko dôkladne premiešaj, nanes na tvár, a nechaj pôsobiť aspoň dvadsať minút. Následne si tvár opláchni teplou vodou a nanes si na pleť výživný krém.

makeup
 

Medová
Najskôr si uvar kamilkový čaj. Následne zamiešaj dve polievkové lyžice medu s kockou droždia. Potom prilej malé množstvo čaju tak, aby bola maska stále hustá, ale aby bolo jednoduchšie nanášať ju na tvár. Takisto ju nechaj na tvári pôsobiť dvadsať minút a následne zmy vlažnou vodou.
Jablkovo škoricová
Na jemno si nastrúhaj jablko už bez šupky, pridaj lyžicu jogurtu a polku čajovej lyžičky škorice. Nechaj pôsobiť dvadsať minút a následne zmy masku z tváre. Nezabudni však pleť aj teraz hydratovať a nanes na ňu nejaký výživný hydratačný krém. Dodáš tak pleti jemnosť, pružnosť a hebkosť.

mýdlo
 

Jahodová
Rozmixuj si asi 5 jahôd, pridaj polovicu uvareného zemiaku a málinko mlieka. Táto maska tvoju pleť neskutočne vyživí a dá jej všetko, čo jej chýba. Doslova ju prinúti žiariť. Nanes si hmotu na tvár, nechaj pôsobiť 30 minút a opláchni vodou. Následne použi hydratačný krém.
Medovo-jogurtová
Keďže med má veľmi veľa prírodných liečivých účinkov a je bohatý na živiny, tak sa nám ako prísada v maske opakuje znovu. Zmes naneste na tvár, a po 10 minútovom pôsobení ju zotrite a tvár opláchnite vodou.
Dúfam, že aspoň niektorú z nich vyskúšate, a že budete spokojný s výsledkom.