Mikiny, ležérny kúsok oblečenia

Mikina, kedysi bola súčasťou teplákov a tvorila súčasť športového alebo domáceho oblečenia. V súčasnosti je veľmi obľúbeným doplnkom či už pre pánov, ale aj pre dámy. Mikiny sa dajú skutočne perfektne kombinovať s inými kúskami oblečenia, či už hovoríme o šortkách, rifliach, ale aj sukni. Dámske mikiny sú kúskom, ktorým dokážete váš outfit vynikajúco oživiť.
šedá mikina

Medzi akými mikinami si môžeme vyberať?

Poznáme viacero druhov, typov mikín. Mikiny rozdeľujeme na pánske mikiny a dámske mikiny. A to buď mikiny na zips, alebo tzv. „klokanky“, ktoré si pretiahnete cez hlavu. Takéto typy mikín môžu mať z predu na bruchu našité vrecko, preto práve ten názov „klokanky“. Ďalej mikiny môžu byť s kapucňou alebo bez kapucne, s vreckami alebo bez vreciek, predĺžené, alebo práve naopak tzv. „cropp top“ mikiny, to ide o mikiny, ktoré sú krátke, zväčša z nich vykúka pupok. Cropp top mikiny sú výhradne len ako dámske mikiny.

Mikiny môžete kúpiť v rôznych materiáloch, avšak najlepšia a najkvalitnejšie dámske mikiny sú tie, ktoré sú šité z bavlny. Nielenže vám dlhšie vydržia, pretože sú kvalitnejšie a teda majú dlhodobú životnosť, čo znamená, že sa vám praním, žehlením a hlavne nosením nezničí tak rýchlo ako nekvalitné dámske mikiny, ktoré sú šité z nekvalitných materiálov.

S čím ich kombinovať?

Mikiny, ktoré kedysi slúžili len ako športové, príp. domáce kúsky oblečenia sú už v súčasnosti tabu. Dámske mikiny dokážete dokonale kombinovať napríklad aj so sukňou a tak vytvoríte zaujímavý, športovo elegantný outfit, ktorý očarí nie len vás, ale aj ľudí naokolo. Mikiny sa vyrábajú z rôznych materiálov, v rôznych farbách a podobne a teda je možné ich kombinovať napríklad s rifľovými sukňami, koženými sukňami, ak máte radi extravagantný štýl, mikinu môžete skombinovať aj s tyllovou sukňou alebo s dolly sukňou. Nebojte sa experimentovať, skúšajte a uvidíte, že z výsledku budete očarený.
sportovní mikibna
V prípade, že máte záujem o nákup tých najkvalitnejších dámskych mikín, rôznych typov a rôznych druhov z rôznych materiálov, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.glashgirl.sk/. Táto spoločnosť vám okrem nákupu ponúka aj lookbook, kde môžete načerpať nové inšpirácie so sveta módy.