Kúpa notebooku podľa správnych komponentov

Zamerajte sa na výkonnosť a hlavne životnosť vášho notebooku. Nekupujte váš notebook podľa cenovky ktorá vám hneď udrie do očí z letáku alebo rovno aj v predajniach. Prečítajte si, na aké veci by ste mali dbať pri kúpe notebooku.
 
1.       Procesor
Pri kúpe notebooku sa zamerajte hlavne na procesor. Nikto z vás by sa nerád trápil s pomalým a sekajúcim notebookom už hneď prvé dni po jeho zakúpení. Medzi najznámejšie procesory patria hlavne tie od Intel-u a AMD. Pri značke Intel, ktorá je veľmi populárna si dávajte pozor hlavne na cenu, ale niekedy ísť na istotu a zaplatiť o nejaké eurá viac. Pre tých jednoduchších vám postačí AMD.
 notebook a káva na stole
2.       Výdrž batérie
Výkonnosť a šetrnosť , to sú faktory na ktoré pozerá veľa zákazníkov pri kúpe notebooku. Treba pozerať aj na to, že na aké účely budete využívať váš notebook. Pri notebookoch s kvalitnou grafickou kartou a procesorom bude vaša batéria zaťažená pri náročných prácach na nich a preto výdrž sa bude znižovať.
 muž při práci na lapropu
3.       Pamäť počítača
Pamäť počítača je tiež dôležitý faktor pri výbere notebooku. Pri bežnej práci s ním od ukladaní fotiek a dokumentov s malou kapacitou vám postačia notebooky s tou nízkou pamäťou od 320 GB do 2000 GB (TB), ale pre vášnivých hráčoch alebo tvorcov videí si už musíte zvoliť notebook s väčšou kapacitou pamäti. Avšak, treba dbať aj na to čím viac sa vecí ukladá na pamäť tak tým sa váš počítač čím ďalej spomaľuje.
 
4.       Displej
Pri výbere sa pozerajte aj na displej. Môžete si vybrať z dvoch druhov displejov a to z mastných a lesklých displejov. Mastné displeje slúžia hlavne na prácu v osvetlenej miestnosti a v teréne. Lesklé displeje sú hlavne na miestnosti kde nie je až tak veľa dopadajúcich svetelných lúčov, ktoré zapríčiňuje odraz od obrazovky notebooku. Ak nájdete vhodné miesto pre tento displej prekvapí vás pestrejšími farbami a jasnejším obrazom.