Kúpa či zapožičanie?

Kedysi sa cestovanie autom zdalo byť skôr luxusom a túto možnosť využíval len ten, kto auto mal a mohol si to dovoliť. Ľudia využívali viac mestskú dopravu, vlaky či bicykle. Postupne sa ale cesty zaplnili autami a v jednej rodine ich vidíme často aj viacero. Nie každý si ale vlastné auto môže dovoliť. Nasporiť si na kvalitné vozidlo je otázkou rokov a pokiaľ sa nechcete zadĺžiť a požičať si, máte dve možnosti. Buď aj naďalej využívať hromadnú dopravu, chodiť pešo či na bicykli alebo si auto zapožičať. Tieto služby nie sú dnes už ničím výnimočným a čoraz viac sa u svojich klientov tešia veľkej obľube. Na Slovensku sa s autopožičovňami stretnete vo viacerých väčších mestách, ako sú napríklad Bratislava, Košice, Prešov, Trnava, Žilina či Zvolen.

audi

Ako to funguje?
Osobne alebo cez internet si jednoducho vyberiete automobil, ktorý vám vyhovuje podľa potreby, príležitosti a cesty, ktorú s ním chcete absolvovať. Zadáte presný dátum, odkedy budete auto potrebovať a aj deň, kedy ho vrátite, vypíšete rezervačný formulár, kde uvediete všetky vaše osobné údaje a takto jednoducho máte auto rezervované na tak dlho, ako budete potrebovať. Je to naozaj veľmi jednoduché a praktické, pretože o každé auto je dobre postarané a vy sa na ňom odveziete kamkoľvek budete potrebovať. Cena za takýto prenájom sa pohybuje približne medzi 20 až 100 eurami za deň, v závislosti od počtu dní, na ktorý budete prenájom potrebovať a typu automobilu, ktorý si vyberiete.

volnt

Napríklad autopožičovňa žilina ponúka pre svojich klientov automobily Škoda, Volkswagen, Opel, Peugeot či Audi. Stačí si len vybrať to, ktoré je vhodné pre vás a pre účely, na ktoré si chcete auto zapožičať. Auto si osobne vyzdvihnete v deň, na ktorý ste sa dohodli a po dobe, na ktorú ste si ho zapožičali ho priveziete späť do autopožičovne. Je to praktické a jednoduché. Ak teda uvažujete o kúpe vlastného auta, ktoré by sa vám občas zišlo a lámete si hlavu nad tým, aká veľká suma je potrebná na to, aby ste si ho zadovážili alebo sa obávate toho, že nebudete vedieť správne ho udržiavať v dobrom stave, popremýšľajte nad tým, či by využívanie požičovne áut nebolo pre vás lepším riešením.