Jednoduché spôsoby, ako rozžiariť temnú miestnosť


Vymeňte žiarovky
Najjednoduchším spôsobom, ako rozjasniť tmavú a temnú miestnosť, je nahradiť všetky žiarovky CFL alebo kompaktnými žiarivkami. Sú to jasnejšie ako bežné žiarovky a sú tiež energeticky účinné a z dlhodobého hľadiska šetria peniaze. Použitie rozptýleného osvetlenia je tiež skvelý spôsob, ako rozjasniť tmavé miestnosti. Na tento účel by ste mohli zvážiť použitie viacerých zdrojov svetla zameraných na steny a stropy. To pomáha minimalizovať drsné tiene, zatiaľ čo poskytuje jemnú žiarivú záťaž.

obývák)

Skontrolujte svoje okná a ich úpravy
Ak máte závesy alebo žalúzie, odtiahnite ich, aby ste získali viac prirodzeného svetla v interiéri. Umývanie okien pravidelne pomáha odstraňovať nečistoty a špinu, ktoré môžu blokovať prirodzené svetlo. Ak je súkromie znepokojujúce, použite priesvitné záclony alebo žalúzie, ktoré môžete odtiahnuť počas dňa, keď chcete svetlo v miestnosti.

Ozdobujte s jasnými povrchmi
Zrkadlá, krištáľ, sklo a iné odrazové plochy sú dokonalé a jednoduché spôsoby, ako pridať viac svetla a rozjasniť tmavú miestnosť. Všetky tieto povrchy lámu svetlo z okolitých zdrojov svetla, čo spôsobuje, že miestnosť je jasnejšia ako je tá tmavá. Výhodou použitia zrkadiel je to, že miestnosť taktiež vyzerá väčšia, ako je v skutočnosti. Kovové povrchy sú v dnešnej dobe neskutočné, pokiaľ ide o návrh interiérov; tak choďte dopredu a pridajte tóny zlata a striebra do dekorácie. Sklenené zberateľské predmety, krištáľové fotorámčeky a iné kovové predmety sú ideálne na osvietenie oblých obývacích izieb.

postel

Vymaľovať miestnosť
Farba miestnosti pomocou svetlých farieb (svetlo biela, svetlo modrá, bledožltá, béžová, svetlo fialová atď.), bby rozjasnili a osviežili akúkoľvek miestnosť. Strávte nejaký čas pri pohľade na rôzne dostupné voľby farieb a ak je to potrebné, porozprávajte sa s odborníkom na farby, ktorý vám pomôže vybrať tie správne farby. Ak nemáte čas alebo rozpočet na maľovanie celej miestnosti, jednoducho vymaľujte jej strop. Dokonca aj to môže urobiť obrovský rozdiel!