Jednoduché spôsoby, ako rozžiariť temnú miestnosť


Vymeňte žiarovky
Najjednoduchším spôsobom, ako rozjasniť tmavú a temnú miestnosť, je nahradiť všetky žiarovky CFL alebo kompaktnými žiarivkami. Sú to jasnejšie ako bežné žiarovky a sú tiež energeticky účinné a z dlhodobého hľadiska šetria peniaze. Použitie rozptýleného osvetlenia je tiež skvelý spôsob, ako rozjasniť tmavé miestnosti. Na tento účel by ste mohli zvážiť použitie viacerých zdrojov svetla zameraných na steny a stropy. To pomáha minimalizovať drsné tiene, zatiaľ čo poskytuje jemnú žiarivú záťaž.

obývák)

Skontrolujte svoje okná a ich úpravy
Ak máte závesy alebo žalúzie, odtiahnite ich, aby ste získali viac prirodzeného svetla v interiéri. Umývanie okien pravidelne pomáha odstraňovať nečistoty a špinu, ktoré môžu blokovať prirodzené svetlo. Ak je súkromie znepokojujúce, použite priesvitné záclony alebo žalúzie, ktoré môžete odtiahnuť počas dňa, keď chcete svetlo v miestnosti.

Ozdobujte s jasnými povrchmi
Zrkadlá, krištáľ, sklo a iné odrazové plochy sú dokonalé a jednoduché spôsoby, ako pridať viac svetla a rozjasniť tmavú miestnosť. Všetky tieto povrchy lámu svetlo z okolitých zdrojov svetla, čo spôsobuje, že miestnosť je jasnejšia ako je tá tmavá. Výhodou použitia zrkadiel je to, že miestnosť taktiež vyzerá väčšia, ako je v skutočnosti. Kovové povrchy sú v dnešnej dobe neskutočné, pokiaľ ide o návrh interiérov; tak choďte dopredu a pridajte tóny zlata a striebra do dekorácie. Sklenené zberateľské predmety, krištáľové fotorámčeky a iné kovové predmety sú ideálne na osvietenie oblých obývacích izieb.

postel

Vymaľovať miestnosť
Farba miestnosti pomocou svetlých farieb (svetlo biela, svetlo modrá, bledožltá, béžová, svetlo fialová atď.), bby rozjasnili a osviežili akúkoľvek miestnosť. Strávte nejaký čas pri pohľade na rôzne dostupné voľby farieb a ak je to potrebné, porozprávajte sa s odborníkom na farby, ktorý vám pomôže vybrať tie správne farby. Ak nemáte čas alebo rozpočet na maľovanie celej miestnosti, jednoducho vymaľujte jej strop. Dokonca aj to môže urobiť obrovský rozdiel!

Posted in Nezaradené