Aquaparky na Slovensku sú počas leta čoraz populárnejšie

Letné prázdniny sa blížia, a tak každý z nás rozmýšľa o tom ako a kde stráviť príjemné dovolenkové chvíle. Ideálnym riešením pre tých, ktorým sa nechce chodiť ďaleko je poobzerať sa tu u nás na Slovensku. Ušetríte peniaze za cestovné a ešte aj podporujete slovenskú ekonomiku. Nevšedné prírodné krásy, ale aj kúpaliská nájdete predsa v celej krajine a možno ich máte hneď za rohom. Počas horúcich dní väčšina z nás vyhľadáva vodu, aby sa osviežili alebo sa venovali vodným športom. Nie je sa teda čomu čudovať, že aquaparky na Slovensku sú čoraz populárnejšie. Čoraz viac Slovákov ich navštevuje aj počas dovolenky.

aquapark

Čo všetko nájdete v Aquaparkoch na Slovensku?


V minulosti bola termálna voda a wellness výlučne v kompetencii kúpeľov, dnes to už neplatí. V aquaparkoch na Slovensku nájdete nielen termálnu vodu a wellness, ale aj množstvo bazénov s toboganmi a rôznymi vodnými atrakciami. Na svoje si príde každý, deti sa zabavia v bazénoch a rodičia si užijú relax pri wellnesse.

Medzi zaujímavé atrakcie patrí napríklad potápanie sa s rybami a hľadanie pokladov. Veľkou atrakciou je aj simulátor surfovania. V bazénoch nájdete nielen termálnu, ale aj morskú vodu, v ktorej môžete absolvovať thallasso terapiu. Jedná sa o procedúry, ktoré sú určené na tvarovanie, hydratáciu pokožky a revitalizáciu tela. Využíva sa pri nich morská voda, riasy, bahno a piesok. V aquaparkoch na Slovensku môžete absolvovať aj chromoterapiu, liečbu svetlom a farbami.

tobotány

Pri bazénoch nájdete aj rôzne druhy toboganov, niektoré sú veľmi strmé, rýchle alebo nekonečne dlhé. Samozrejme aquaparky na Slovensku myslia aj na najmenších a nájdete tu bazény a tobogány a dokonca aj saunový svet prispôsobený ich požiadavkám. Wellness ponúka okrem rôznych druhov sáun aj ľadovú jaskynu, solárium alebo môžete absolvovať kryoterapiu. Samozrejme, že súčaťou areálov sú aj kvalitné reštáurácie a bary. Svoj dovolenkový čas tak môžete stráviť pri drinku s priateľmi, rodinou alebo si s nimi zahrať bowling alebo stolný futbal. Netreba zabúdať, že bohatý program vám aquaparky na Slovensku prinášajú po celý rok bez ohľadu na ročné obdobie. Aquaparky sú skutočnými vodnými rajmi pre deti aj dospelých a vyhľadávajú ich aj zahraniční turisti.

Ďalšie zaujímavé informácie nájdete na internetovej stránke http://nasavoda.sk/.