Aquaparky na Slovensku ako dokonalé miesto na oddych


Aquaparky na Slovensku sú dnes už neodmysliteľnou súčasťou domáceho cestovného ruchu a vďaka svojmu neustálemu napredovaniu si získavajú pozornosť čoraz väčšieho okruhu domácich i zahraničných návštevníkov. Rozloženie aquaparkov na Slovensku je pomerne rovnomerné po celom území našej krajiny, a tak si obyvatelia každého kraja môžu naplno vychutnať chvíle v bazénoch, adrenalín na tobogánoch či dokonalý relax vo Wellness & Spa. Navyše sa o hostí pravidelne starajú animátori, ktorí im dožičia bohatý program v každom ročnom období. Špeciálne čaro má návšteva aquaparkov na Slovensku v zimnom období a kúpanie v termálnych bazénoch na vonku. Plávanie s výhľadom na zasnežené okolie je obľúbené u veľkej skupiny návštevníkov.
vodní hrátky

Aquaparky na Slovensku a prečo by ste ich rozhodne mali navštíviť

Ponuka aquaparkov na Slovensku je skutočne široká a v ich útrobách sa rozhodne nebude nudiť i ten najväčší introvert. Návštevníci majú totižto na výber z množstva bazénov, tobogánov a iných atrakcií. Vodný svet ponúka dostatok zábavy počas celého roka a v ponuke býva štandardne geotermálna i číra voda, možnosť zaplávať si v podmienkach imitujúcich pravé morské vlny i adrenalín na extrémne rýchlych šmykľavkách. Aquaparky na Slovensku majú podstatnú časť svojich atrakcií zameraných práve pre deti a to platí i pre tie najmenšie.
Samostatná časť portfólia služieb aquaparkov na Slovensku je venovaná Wellness & Spa a medzi tie najviac navštevované procedúry patria sauny, Kneippov kúpeľ, masážne sprchy, tepidárium či ochladzovací bazén. Po dostatočnej dávke zábavy určite každému návštevníkovi vyhladne a samozrejmosťou sú vo väčšine aquaparkov na Slovensku rýchle občerstvenia i plnohodnotné reštauračné zariadenia, v ktorých máte možnosť ochutnať tradičné jedlá pripravované z lokálnych surovín od miestnych výrobcov. vodní aquapark

Nejeden aquapark v našej krajine by sme s čistým svedomím mohli označiť za ekologické turistické stredisko, ktoré je z časti alebo úplne sebestačné v oblasti energetickej náročnosti. Do bazénov je čerpaná geotermálna voda a energia je v podstatnej miere získavaná zo slnka. Aj aquparky na Slovensku teda prispievajú k znižovaniu vypúšťania oxidu uhličitého do atmosféry. Tieto skutočnosti aktívne znižujú náklady na energie a vďaka takto získanej úspore môžu byť vstupenky cenovými dostupnými naozaj pre všetkých návštevníkov.

Viac zaujímavých informácií si prečítate na internetovej stránke http://nasavoda.sk/.