Ako si zútulniť izbu

1. Závesy a záclony

Koho baví sa pozerať na prázdne okná, na ktorých parapetoch sú sotva položené dva kaktusy, ktoré aj tak pomaly umierajú? Záclona či záves vám ľahko a pekne skrášlia okno a jeho okolie. Dodá mu lepšiu optimálnu veľkosť a vzhľad. A zatiaľ, čo záclona vyzdvihuje jemnosť a eleganciu, záves vám môže dopriať kúsok súkromia a intimity, ktorá sa hodí pri pokojných či romantických večeroch.

hotel
 

2. Podušky… naozaj veľa podušiek

Horšie ako prázdne okná, sú snáď len postele, ktoré strácajú život. Máte na nich ledva tenký paplón a vankúš, no čosi vám chýba. Ľahko cez ňu prehodíte huňatú deku, no to nemusí byť všetko. Dozdobte si ju poduškami rôznych veľkostí a tvarov, najlepšie i s vzorovanými potlačami či výšivkami. Na jednej strane vašej oáze pokoja dodajú sviežosť a kreatívnosť, na druhej oveľa väčšie pohodlie a útulnosť. A podušky predsa nikdy neomrzia!
 

3. Rastliny, kvety, kaktusy

Nič nie je krajšie, ako si atmosféru v izbe spríjemniť zeleňou. Do prázdneho rohu môžete dať svokrine jazyky, na pracovný stôl niekoľko malých kaktusov a skrinky či nočný stolík obohatiť o jemné izbové kvietky v peknom hrnčeku alebo kvetináči. Ak sú voňavé a vy to máte radi, je to len bonus pre vás, pretože sa budete cítiť komfortnejšie a viac ako doma. Avšak nezabúdajte na to, že kvety potrebujú vodu a ich pitný režim nie je raz za týždeň alebo za dlhší čas, ako u kaktusov.
 

interiér

4. Obrazy alebo fotografie

Umenie je dokonalým doplnkom do vášho príbytku a tiež i do spálne. Navodí vhodnú atmosféru a navyše z vás spraví gurmánov pre kreatívne činnosti. Potenciálnemu partnerovi či partnerke tak môžete ukázať, že máte zmysly na pravom mieste. Za to fotografie vám môžu pripomenúť vaše krásne spomienky, zážitky a priateľov či rodinu. Máte ich tak stále pri sebe a dotvárate pohodu všade vôkol seba, i keď ste v danej chvíli úplne sami.