Zháňanie odborníkov na montáž klimatizácie na poslednú chvíľu sa vám môže vypomstiť

Šťastie praje pripraveným, to je známa pravda a platí aj dnes. S príchodom letného obdobia, keď sa teploty https://www.teplarny.cz/mapa-venkovnich-teplot/ zbláznia a atakujú 40 stupňov, mať nainštalovanú klimatizáciu v byte či kancelárii a iba ju zapnúť diaľkovým ovládačom je na nezaplatenie. Budete tak pripravení a horúčava vás neprekvapí, navyše, objednať odborníkov na montáž v letných mesiacoch môže byť problém.

Rozličné značky, rozličný dizajn

Územie celého Slovenska sa v lete trápi s vysokými teplotami, nie je rozdiel, či žijete v Košiciach alebo v Trnave, nezvládateľné horúčavy zažívame všetci. Odborné firmy, ktoré zabezpečujú montáž klimatizačných jednotiek v Trnave, majú s montážou dlhoročné skúsenosti a za sebou montáž klimatizácie trnava stovky inštalácií. Využívajú najmodernejšie technológie, montáž vykonávajú až po konzultácii so zákazníkom a podľa jeho požiadaviek.

Pracovníci pri montáži dbajú na to, aby po sebe zanechali čisto, preto si najprv pripravia pracovný priestor, pozakrývajú okolie, nábytok, steny, podlahu, zariadenie, až potom začnú s inštaláciou. Práca si vyžaduje naozaj spoľahlivý prístup, aby klimatizácia fungovala dlhé roky či najspoľahlivejšie, ich klimatizácie tak majú predĺženú 3-ročnú záruku, niektoré modely dokonca až 5-ročnú, hlavne na motor.

Diaľkový ovládač je súčasťou systému

Montáž klimatizácie zahŕňa štandardný postup:

-spolu so zákazníkom sa označí na stene miesto umiestnenia jednotky, pozakrývajú sa všetky vnútorné priestory či nábytok fóliou

-vybúra sa prieraz do steny kvôli natiahnutiu potrubia, káblov či kondenzačnej hadice

-v prípade zasekávania rozvodov do steny budú potrebné aj stavebné úpravy, čiže sadrovanie poškodeného miesta alebo bude použitý jednoduchší spôsob, ukrytie káblov do krycej lišty

-zapojenie jednotky k rozvodom a zavesenie na pripravenú konzolu

-pri inštalácii vonkajšej jednotky ju treba prepojiť s vnútornou potrubím, káblami a kondenzačnou hadicou

-systém treba potom zbaviť vlhkosti a vzduchu použitím vákuovej pumpy a manometra

-nasleduje zapojenie do elektrickej siete a sprevádzkovanie kanalizácie, zároveň sa vykonáva aj skúška funkčnosti

Zapojiť si môžete nechať aj klimatizáciu, ktorú si zakúpite sami, odborníci z firmy MASTERKLIMA vám budú vo všetkom nápomocní.