Slovenské kúpele sú pre pacientov aj pre rekreantov

Ak túžite po oddychu a pokoji, vôbec nemusíte chodiť ďaleko. Slovensko je plné krás, kde si môžete v pokoji oddýchnuť. Jedným z takýchto miest sú aj slovenské kúpele, ktoré v dnešnej dobe nevyužívajú len kúpeľný pacienti s rôznymi diagnózami, ale aj mnoho turistov, ktorí veľmi radi vyhľadávajú termálne a liečivé pramene, chcú si vychutnať procedúry a osviežiť, ozdraviť svoje telo.

wellness

Slovenské kúpele pre pacientov

Slovenské kúpele a všeobecne kúpele sú primárne určené pre pacientov, ktorí trpia mnohými chorobami, od chorôb pohybového ústrojenstva, cez dýchacie poruchy, srdcovocievne problémy, až po problémy s kožou, či napríklad do kúpeľov sa chodia zregenerovať aj onkologický pacienti. Zvyčajne majú títo pacienti stanovenú diagnózu a od svojej poisťovne dostanú zoznam kúpeľov, z ktorých si môžu vybrať kde chcú ísť. Poisťovňa prepláca slovenské kúpele rôzne. Jedným prepláca ubytovanie, iným procedúry, závisí to od rozsahu choroby a stanovenej diagnózy. Všetky slovenské kúpele ponúkajú procedúry. Tie sú rôzne. Rôzne slovenské kúpele sa zameriavajú na rôzne problémy, podľa toho sú aj vyskladané procedúry, ktoré ponúkajú. Ponúkajú mnohé masáže, pohybové aktivity alebo pobyty v rôznych soľných jaskyniach a podobne. Všetko závisí od konkrétnej inštitúcie. Každý pacient má zabezpečené jedlo, obed aj večeru. V prípadoch, že sa jedná o detské slovenské kúpele, je možné, aby s malými deťmi boli na pobyte aj rodičia alebo minimálne aspoň jeden rodič. Procedúry sú rozdelené na každý deň tak, aby pacienti mali čas aj na oddych. Samozrejme okrem víkendov, tie sú zvyčajne vyhradené na návštevy blízkych. Určite pobyt v slovenských kúpeľoch je prospešný a po absolvovaní má väčšina ľudí dobré skúsenosti.

koupele

Slovenské kúpele pre rekreantov

Slovenské kúpele v dnešnej dobe ponúkajú svoje služby aj turistom. Tie si však všetky procedúry musia hradiť sami a nie je im preplatená žiadna časť. Vopred si zabezpečia v daných kúpeľoch ubytovanie aj stravu a rovnako sa musia s personálom dohodnúť aj na procedúrach. Samozrejme, že vždy sú uprednostnení pacienti a na nich sa berie ohľad. Zvyčajne býva časť pre pacientov oddelená od časti pre ostatných rekreantov. Ak máte možnosť navštíviť slovenské kúpele, určite je to správna voľba na výlet a relax.