Pôsobivé obklady na krb

Oheň bol odpradávna synonymom tepla a útulnosti. V interiéri nám vo forme krbov vytvára dokonalý pocit domova. Pri jeho projektovaní si musíme ale odpovedať na základnú otázku – akú funkciu bude plniť? Bude zakomponovaný ako vyhrievacie teleso alebo bude mať iba doplnkovú funkciu a podporí interiér?

V závislosti od toho si zvolíme jeho projekciu a inštaláciu aj vrátane obkladov krbu.

Obklady na krb nám ponúkajú viaceré možnosti riešenia aj vrátane odbornej pomoci a konzultácie. Na prvom mieste je naša predstava, finančné možnosti a naše ponímanie celkového interiéru. V ponuke sú viaceré varianty obkladov, predovšetkým z prírodných materiálov. Ponúkané riešenia sú vhodné takmer do každého interiéru. Prírodné kamenné materiály akými sú žula, mramor plnia estetickú funkciu a zároveň aj bezpečnostnú. Zároveň akumulujú teplo a podporujú výhrevnosť krbu. Ľahko sa udržiavajú a sadze sa z nich jednoducho odstraňujú.

table-3126881_640

Medzi populárne obklady krbov patria aj tehlové materiály. Ich dostupnosť je v mnohých farebných prevedeniach a tvaroch. Sú vhodné do rustikálnych interiérov a vyžarujú mimoriadny pocit tepla. Usporiadaním tehál dokážeme vytvoriť mnohé vzory http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/ke-stazeni a opticky upraviť veľkosť krbu. Veľmi pekne vyniknú najmä s drevom.

Obklady krbov z betónu sa vyznačujú priamymi a čistými líniami. Sú minimalistické a takisto mimoriadne funkčné. Pôsobia ľahko a moderne a vytvárajú pocit jedinečnosti.

Vhodne zvolené drevené obklady vyniknú v každom priestore. Zútulnia priestor a takisto aj jeho celkovú akustiku. Ich použitia sa nemusíte obávať, odborníci Vám poskytnú cenné rady.

Do industriálnych priestorov sú vhodné oceľové obklady krbov. Pôsobia netradične a takisto veľmi moderne. Zvyšujú celkovú výhrevnosť krbu.

fireplace-558985_640

Finálne prevedenie je vždy výsledkom Vašej predstavy a rád odborníkov. Sálajúci krb už nemusí byť iba vysnívaná predstava, ale aj skutočná realita.