Odchod nebankovky z trhu

o   Nebankoviek  na našom trhu je  stále dosť , no postupne odchádzajú. Jedna z nich odchádza z nášho trhu z dôvodu nastavenia tvrdých podmienok. Ide o nebankovky pod názvom Fair Credit Slovakia ktorá patrí pod skupinu Fair Credit Holding. Táto nebankovka ponúkala krátke pôžičky za veľmi vysoké úroky . Práve preto odchádza aj z nášho trhu.

 bankovky různé hodnoty

o   Nebankovka si účtovala dvoj násobne úroky teda väčšie ako v banke. Momentálne však u nové krátkodobé pôžičky už neposkytuje , ale zaoberá sa tými ktoré sú už poskytnuté. Úplne zaniknuté prebehne niekedy v budúcom roku 2018 , či tak nestane sa je na samotnej banke, keďže sa musí venovať svojim starým klientom ktorý majú ich produkty. Ide teda druhú nebankový spoločnosť ktorá odišla z trhu . Podľa môjho názoru si myslím že ak všetky nebankovky odídu , ľudia sa nebudú viac a viac zadlžovať a ostane viac financií pre človeka a zlepší sa tak aj ekonomika v našom štáte alebo aj platy porastú smerom na hor. . Avšak všetko závisí od nebankoviek, či znížia svoje sadzby a úroky za poskytnutie pôžičky a iných doplnkových služieb.

 peníze pod lupou

o   Od roku 2013 sa nebankovke Fair Credit Slovakia nepodarilo zvýšiť svoj zisk nad úrovne iných nebankoviek a ich zisky smerovali smerom dole. Čo znamená že nemala dostatočný zisk na to aby mohla poskytovať ďalšie pôžičky. Od roku 2016 zamestnávala nebankovka viac ako 80 ľudí. Záver :  Ak odídu všetky nebankovky , bude lepšia ekonomika na Slovensku , a ostane viac financií ľuďom. Trh to síce oslabí ale máme banky ktoré ponúkajú lepšie pôžičky ktoré sú výhodnejšie , a majú lepšie ponuky ako nebankovky. Úroky v bankách sú podstatne nižšie , no krátkodobé pôžičky v bankách nenájdeme. Zatiaľ však máme na trhu nebankoviek dosť a uvidíme , či ostanú na našom trhu a čo všetko nám ponúknu. No vývoj nebankoviek a všetkých novinkách Vás budeme ešte informovať . Miki