Oceniteľné vlastnosti meničov napätia (invertorov) pre každého!

Možno ste sa už niekoľkokrát ocitli v situácii, v ktorej ste potrebovali mať po ruke elektrickú zásuvku so striedavým napätím, aby ste si napríklad mohli dobiť batériu na mobile či zapojiť hocijaký elektrospotrebič ,prehrávač či zariadenie. Boli ste totiž v priestoroch alebo na mieste, kde skrátka nebol prístup k elektrickej zásuvke a možno ani k elektrickej energii celkovo.  Pretože to vidíme aj sami, že s pribúdajúcimi rokmi a s nástupom nových technológii sme na elektrické produkty odkázaní stále viac, využívame ich dokonca aj na cestách. Ale ako už bolo spomenuté, nie vždy a nie všade máme prístup k striedavému napätiu. Ako to v takom prípade  vyriešiť?

zásuvka, predlžovací kábel

Odpoveďou je menic napatia 12v 220v https://www.menicnapatia.sk/menice-12v-na-230v/. Produkt s jasným využitím- dokáže premeniť jednosmerné napätie 12 v na striedavé 220v, resp. 230v. A túto vlastnosť oceníte práve v spomenutých situáciách. A to aj na cestách alebo v priestoroch mimo prístupu k bežnej elektrickej zásuvke, kedy k zdroju striedavého napätia využijete vaše auto (palubovku) a menič. Práve týmto spôsobom získate bežné, teda striedavé napätia 220v a spolu s ním možnosť pustiť do prevádzky bežné elektrospotrebiče, teda elektronické produkty najrôznejšieho druhu. Tie, ktoré by ste mohli inak zapojiť len tam, kde je prístup k bežnej elektrickej zásuvke s týmto napätím.

  • Meniče invertujú napätie, poznáme ich tiež pod ľudovým názvom invertory alebo striedače.

kemping, táborisko

Spomeňme teda napríklad aj situáciu, v ktorej niekto jazdí do prírody, na chatku, kemping, do hôr, pri jazerá na stanovačku,.. kde je vlastne jeho najútulnejším „domovom“ práve auto. A keď navyše bude disponovať týmto invertorom , tak bude mať po ruke aj prístup k plnohodnotnému zdroju elektrickej energie, a to aj na konkrétnom mieste, čiže aj na cestách a na miestach „mimo civilizácie“.