Cestujeme do Ríma

Spôsob ako sa dostať do Ríma je hneď niekoľko:

  • Individuálne
  • S cestovnou kanceláriou

 vatikán

 Výhodou návštevy Ríma individuálne je neobmedzenosť času, ktorý strávime na jednotlivých miestach. Výber pamiatok a akcií si tiež vyberáme podľa svojho uváženia a podľa toho, čo nás zaujíma. Nevýhodou je ,že sa o všetko musíme postarať samy.
 
Ak cestujeme s cestovnou kanceláriou vyberieme si už zároveň aj plán návštevy. Zájazdy ponúkajú cestovné kancelárie s rôznym programom a s rôznou dĺžkou. Starostlivo si to prečítajme, aby sme nelamentovali, že sme chceli vidieť to či ono a nevideli sme.
 Snažme sa držať čo najbližšie pri delegátovi- aby sme dostali čo najviac informácii. Keď budeme stáť niekde vzadu – nebudeme dobre počuť odborný výklad. Ruší ho jednoducho hluk ulice.
 
Čo by nám nemalo utiecť- čo máme rozhodne vidieť:

  • Koloseum

 
řím

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať na Piazza Colosseo, je doprava  metrom. Musíte opustiť stanicu s rovnakým názvom. Keď idete hore z metra , hneď priamo uvidíte  veru obrovskú arénu s mnohými oblúkmi (podľa starovekého rímskeho štandardu) – toto je to slávne Koloseum. Preskúmajte ho nielen z vonka ,  ale choďte  aj dovnútra. Táto budova bola naozaj najväčšia v histórii starovekého sveta. Amfiteáter je otvorený od apríla do septembra denne od 9:00 do 19:00, od marca do apríla od 9:00 do 17:00, od januára do marca od 9:00 do 16:00 a od októbra do januára od 9:00 do 15:00.

  • Forum Romanum

 
Ďalším centrom starovekej rímskej civilizácie je Rímske fórum (Forum Romanum). Práve tu sú sústredené hlavné budovy starobylého mesta, ktoré sa nakoniec  zubom času premenili na nádherné zrúcaniny. Obrysy mnohých z nich v našej  predstavivosti však ľahko zobrazia celú architektúru starobylého mesta. Vystúpte  na vrchol svahu a svojím pohľadom zachytíte celú oblasť. Miesto vhodné na nádherné fotografie z dovolenky.
Návštevné hodiny: od 8.30 do 17.00 denne a od marca do septembra do 19.00.